У Чернівцях збиралася еліта судової медицини світу

 

 

      У липні Чернівці стали місцем проведення Міжнародного конгресу судової медицини. Його приурочили до 75-річчя Чернівецького обласного бюро судмедекспертизи та ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет». У Конгресі взяли участь 188 науковців і практиків судмедекспертизи України та країн близького й далекого зарубіжжя: Молдови, Румунії, Білорусі, Польщі, Болгарії, Словаччини, Німеччини, Швейцарії тощо. Учасниками Конгресу були також представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста (Бразилія та Болівія), який після початку бойових дій на Сході України надає вітчизняній судмедекспертизі значну допомогу з питань ідентифікації масових жертв.

Детальніше...

Міжнародний судово-медичний конгрес.

   4-5 липня 2019 року кафедрою судової медицини та медичного правознавства ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» було проведено Міжнародний судово-медичний конгрес. В Конгресі прийняли участь 186 учасників з України та закордону, а саме: Молдови, Румунії, Білорусі, Польщі, Болгарії, Словаччини, Німеччини, Швейцарії. Також в роботі Конгресу прийняли участь представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста (Бразилія, Болівія).

   Доповіді учасників заходу були присвячені актуальним питанням судово-медичної науки та практики, а також проблемам реформування галузі.

Детальніше...

Судмедекспертів Буковини знають навіть в Австралії, а їхні розробки охоче впроваджує Китай

Вже на початку липня до Чернівців приїдуть провідні судмедексперти зі 12 країн світу: від Німеччини й Чехії до Швейцарії та Австралії. Вони візьмуть участь у Міжнародному судово-медичному конгресі, проведення якого саме у Чернівцях є свідченням високого авторитету профільної служби області не лише в Україні, але й у Європі та світі. Служби, яка, до речі, за словами її непересічного керівника, начальника Чернівецького обласного бюро судмедекспертизи, завкафедрою судової медицини та медичного правознавства БДМУ, доктора медичних наук, професора Віктора БАЧИНСЬКОГО півтора місяця тому відзначила 75-у річницю з часу свого створення. Про її становлення та успіхи й ведемо з ним бесіду.  

Детальніше...

Автомобіль обласної судмедекспертизи передадуть військовим


 Як інформує начальник Чернівецького обласного бюро судмедекспертизи, професор Віктор Бачинський, з проханням допомогти бійцям на передовій високопрохідним автотранспортом до судмедекспертів області звернувся військовий капелан о. Василь Гайсинець. «Оскільки завдяки сприяння обласної влади та керівництва департаменту охорони здоров’я торік отримали новий автомобіль, то з радістю вирішили передати іншу машину військовим», – каже В. Бачинський.

Детальніше...

Чернівецькі судмедексперти – одні з кращих в Україні

    Учасники Міжнародного судово-медичного конгресу – судмедексперти з 12 країн світу, зокрема з Австралії, Німеччини, Швейцарії, Чехії, Білорусії, Румунії тощо, проведення якого планується саме у Чернівцях, перейматимуть досвід буковинських колег. А профільний всеукраїнський науково-практичний журнал «Судово-медична експертиза», починаючи з нинішнього року, випускатиметься на Буковині.

     Лідерська рейтингова позиція обласного бюро судмедекспертизи пов’язана насамперед з активною новаторською діяльністю його працівників та з чималою кількістю унікальних наукових розробок фахівців кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ, яка працює на базі бюро.
     У складі кафедри працюють три професори, відомі в Україні й далеко за її межами значними науковими доробками та дослідженнями.

Детальніше...

Першими в Україні судмедексперти області знайшли вихід із пастки «поправок Лозового»

     Це суттєво покращило якість досліджень і зняло психологічну напругу в суспільстві Підписані Президентом, 15 березня 2018 року набрали чинності внесені Верховною Радою зміни до Кримінального процесуального кодексу України (так звані «поправки Лозового»). Відповідно до них, призначення експертиз, у тому числі – судово-медичних, було виведено з юрисдикції правоохоронних органів і покладено на органи місцевого судочинства. Тобто, експертизу тіл померлих відтоді мав призначати вже не слідчий поліції, а лише суддя за його поданням. І хоча автор поправок, народний депутат Андрій Лозовий переконував, буцім у такий спосіб буде нівельовано корупційну складову процесу, аналітики одразу спрогнозували цілу низку негативних наслідків: від затягування винесення ухвал через збільшення у рази звернень до суду до погіршення у зв’язку з обумовленим цим зволіканням якості експертиз (внаслідок чого у виграшу будуть лише злочинці), до переповненості моргів і негативних морально-психологічних наслідків, коли рідні померлого марно оббиватимуть пороги, не маючи змоги його поховати.

Детальніше...

   Обласне бюро судово-медичної експертизи отримало обладнання, вартістюв понад півмільйона гривень.

     Наприкінці минулого року в Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи з’явилось нове сучасне обладнання у відділеннях судово-медичної імунології, судово-медичної цитології та судово-медичної токсикології. Серед придбаного апарат для автоматичної проводки тканин, три мікроскопи, спектрофотометр та два генератори водню.

     Як розповідає начальник Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи, експерт Депаратменту ОЗ з питань судмедекспертизи, завідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ Віктор Бачинський, загальна вартість придбаного обладнання становить 521 тисячу гривень.

Детальніше...

У пошуках правди.

   Днями у Чернівцях в «Просторі Свободи» на Центральній площі, 4 відбулася проанонсована дискусія «Екологічна катастрофа 1988 року в Чернівцях – 30 років замовчування причин». 30 років таємниці, яка досі не розгадана. Чому?.. Поговорити вкотре про «чому?» на запрошення організаторів зібрались поважні люди міста, світила науки та медицини. Тема важка, як і біль тих, хто колись опинився в епіцентрі екологічного лиха – хімічне отруєння дітей (так звана чернівецька алопеція).   І хоч пройшло три десятки літ, задавнена історія не покрилась пилюкою забуття ні в пам’яті тих, у кого за одну ніч сповзло на подушку волоссячко (а це були переважно діти), ні в пам»яті тих, хто не спав ночами, ризикував професійною репутацією, посадою, розбивався об стіну тодішніх партійно-кадебістських «заборон», «засекречень», «замовчувань».

Детальніше...

Головний судмедексперт області – один із авторів національного підручника з судової медицини

   Разом із колегами з Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, Національного медуніверситету ім. О. О. Богомольця та медуніверситету Дніпропетровська, начальник обласного бюро судово-медичної експертизи, експерт ДОЗ із судмедекспертизи, завідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ Віктор БАЧИНСЬКИЙ випустив підручник із судової медицини. Солідний фоліант у твердій палітурці обсягом 575 сторінок побачив світ у видавництві «Місто» у Чернівцях.

Детальніше...

Обласне бюро судово-медичної експертизи отримало новий санітарний автомобіль

   Украй важливо було придбати хоч один новий автомобіль,щоб забезпечити належне транспортування тіл померлих Чернівецьке обласне бюро судово-медичної експертизи отримало новий санітарний автомобіль. Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА.Вартість машини на базі УАЗу склала 479 тисяч гривень. Кошти на його придбання скерували з обласного бюджету.– Чернівецька область – єдина в Україні, де транспортування небіжчиків для проведення судово-медичної експертизи здійснюють власними силами бюро.

Детальніше...

Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення судово-медичної науки та практики»

     Протягом 27-28 вересня в місті Яремче, Івано-Франківської області відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення судово-медичної науки та практики» поєднана із щорічною нарадою начальників бюро судово-медичної експертизи. Делегацію з Чернівців представили начальник КМУ «Обласне бюро судово-медичної експертизи», завідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», д.мед.н., проф. Бачинський В.Т., професор кафедри, д.мед.н., доц. Ванчуляк О.Я., ...

Детальніше...

Міжнародна конференція «Організація та проведення комплексних заходів при масовому травматизмі з метою ідентифікації особи». (10-12 травня 2018р. м. Одеса)

   Делегація лікарів судово-медичних експертів на чолі з начальником КМУ «Обласне бюро судово-медичної експертизи» департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, завідувачем кафедри судової медицини та медичного правознавства ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», д.мед.н., проф. Бачинським В.Т. мали змогу взяти участь у міжнародній конференції «Організація та проведення комплексних заходів при масовому травматизмі з метою ідентифікації особи», яка проходила впродовж 10-12 травня 2018 року в м. Одеса.

Детальніше...

 Тижневе стажування по підвищенню педагогічно-практичної майстерності.

   Нещодавно на основі укладеного договору між Вищим державним навчальним закладом України «Буковинський державний медичний університет» та Університетською клінікою Лозанни, що при Женевському університеті, викладачі нашого вузу мали змогу пройти тижневе стажування по підвищенню педагогічно-практичної майстерності. Делегацію представляли доцент кафедри судової медицини та медичного правознавства, д.мед.н. Ванчуляк О.Я., доцент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб, к.мед.н. Гараздюк О.І. та асистент кафедри судової медицини та медичного правознавства Гараздюк М.С.

Детальніше...

Протягом 30 травня-2 червня у місті Пула Хорватської республіки проходив 26 міжнародний з'їзд судових медиків Альп-Адрії-Паннонії.

   Протягом 30 травня-2 червня у місті Пула Хорватської республіки проходив 26 міжнародний з'їзд судових медиків Альп-Адрії-Паннонії, у якому взяла участь і делегація науковців з України у складі начальника Хмельницького бюро судово-медичної експертизи Казицької Наталії Василівни, доцента кафедри судової медицини та медичного правознавства ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», д.мед.н. Ванчуляка Олега Ярославовича, асистента цієї ж кафедри Гараздюк Марти Славівни, асистентів кафедри патологічної анатомії, судової медицини та права Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова Перебетюка Анатолія Миколайовича та Гунаса Валерія Ігоровича.

Детальніше...

Ще документи...

 1. Рада молодих вчених області.
 2. Cтажування науковців нашого вузу в Інституті судової медицини м.Ессен Дуйсбург-Ессенського університету.
 3. Педагогічне та науково-практичне стажування за фахом “Судова медицина” на медичному факультеті університету ім. Павла Йозефа Шафарика, м. Кошице, Словаччина.
 4. Участь співробітників КМУ «Обласне бюро судово-медичної експертизи» ДОЗ Чернівецької ОДА у міжнародній науково-практичній конференції «Нові судово-медичні підходи до вирішення проблем механічної травми».
 5. Почесну відзнаку Чернівецької обласної ради.
 6. Премія імені Володимира Залозецького
 7. Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання та перспективи організації судово-медичної служби України».
 8. Участь науковців ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» у 10-у Міжнародному Симпозіумі з Судової медицини та 96-му щорічному конгресі асоціації судових медиків.
 9. Участь співробітників у міжнародній науково-практичній конференції «Нові судово-медичні підходи до вирішення проблем механічної травми».
 10. 2-5 лютого 2017 р. відбувся 3-й Міжнародний медичний конгрес (SаMED).
 11. Участь у 5-му Словацько-Чеському з'їзді судових медиків, який відбувся упродовж 12-13 жовтня у м. Мартін Республіка Словакія, науковців нашого університету.
 12. Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання судової медицини»
 13. Науково-практична нарада начальників бюро судово-медичної експертизи України (Житомир 29-30 вересня 2016р.)
 14. Участь викладачів Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» у 95-му щорічному конгресі асоціації судових медиків ФРН (м. Гейдельберг, ФРН).