Упродовж 20-21 листопада у Американському Домі в Києві відбувалася конференція «Дитинство без насильства: робота мультидисциплінарної команди»

     Упродовж 20-21 листопада у Американському Домі в Києві відбувалася конференція «Дитинство без насильства: робота мультидисциплінарної команди», у якій взяли участь доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Богуцька Наталія Казимирівна, професор кафедри судової медицини та медичного правознавства Ванчуляк Олег Ярославович та доцент цієї ж кафедри Гараздюк Марта Славівна. Захід проводився в рамках проекту «Дитинство без насильства», який впроваджує Міжнародна громадська організація «Міжнародний центр розвитку і лідерства» у партнерстві з Офісом Уповноваженого Президента України з прав Дитини Миколи Кулеби та Institute of human services (Ohio, USA) за підтримки Посольства Швейцарії в Україні, Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

Детальніше...

Міжнародна науково-практична конференція «Взаємодія судово-медичної служби із закладами охорони здоров’я та правоохоронними органами».

     14-15 листопада 2019 р. в м. Запоріжжі відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Взаємодія судово-медичної служби із закладами охорони здоров’я та правоохоронними органами». Делегація з Чернівців була представлена д.мед.н., професорами кафедри судової медицини та медичного правознавства Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» Ванчуляком О.Я. та Савкою І.Г., завідувачем відділу комісійних судово-медичних експертиз КМУ «Обласне бюро судово-медичної експертизи» Мельником М.М., завідувачем відділення судово-медичної токсикології Лебедінцевою І.О., завідувачем відділення судово-медичної імунології Леоновою О.К. та завідувачем відділення судово-медичної цитології Владковською Н.І.

Детальніше...

У Чернівцях збиралася еліта судової медицини світу


      У липні Чернівці стали місцем проведення Міжнародного конгресу судової медицини. Його приурочили до 75-річчя Чернівецького обласного бюро судмедекспертизи та ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет». У Конгресі взяли участь 188 науковців і практиків судмедекспертизи України та країн близького й далекого зарубіжжя: Молдови, Румунії, Білорусі, Польщі, Болгарії, Словаччини, Німеччини, Швейцарії тощо. Учасниками Конгресу були також представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста (Бразилія та Болівія), який після початку бойових дій на Сході України надає вітчизняній судмедекспертизі значну допомогу з питань ідентифікації масових жертв.

Детальніше...

Міжнародний судово-медичний конгрес.

   4-5 липня 2019 року кафедрою судової медицини та медичного правознавства ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» було проведено Міжнародний судово-медичний конгрес. В Конгресі прийняли участь 186 учасників з України та закордону, а саме: Молдови, Румунії, Білорусі, Польщі, Болгарії, Словаччини, Німеччини, Швейцарії. Також в роботі Конгресу прийняли участь представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста (Бразилія, Болівія).

   Доповіді учасників заходу були присвячені актуальним питанням судово-медичної науки та практики, а також проблемам реформування галузі.

Детальніше...

Судмедекспертів Буковини знають навіть в Австралії, а їхні розробки охоче впроваджує Китай

Вже на початку липня до Чернівців приїдуть провідні судмедексперти зі 12 країн світу: від Німеччини й Чехії до Швейцарії та Австралії. Вони візьмуть участь у Міжнародному судово-медичному конгресі, проведення якого саме у Чернівцях є свідченням високого авторитету профільної служби області не лише в Україні, але й у Європі та світі. Служби, яка, до речі, за словами її непересічного керівника, начальника Чернівецького обласного бюро судмедекспертизи, завкафедрою судової медицини та медичного правознавства БДМУ, доктора медичних наук, професора Віктора БАЧИНСЬКОГО півтора місяця тому відзначила 75-у річницю з часу свого створення. Про її становлення та успіхи й ведемо з ним бесіду.  

Детальніше...

Автомобіль обласної судмедекспертизи передадуть військовим


 Як інформує начальник Чернівецького обласного бюро судмедекспертизи, професор Віктор Бачинський, з проханням допомогти бійцям на передовій високопрохідним автотранспортом до судмедекспертів області звернувся військовий капелан о. Василь Гайсинець. «Оскільки завдяки сприяння обласної влади та керівництва департаменту охорони здоров’я торік отримали новий автомобіль, то з радістю вирішили передати іншу машину військовим», – каже В. Бачинський.

Детальніше...

Чернівецькі судмедексперти – одні з кращих в Україні

    Учасники Міжнародного судово-медичного конгресу – судмедексперти з 12 країн світу, зокрема з Австралії, Німеччини, Швейцарії, Чехії, Білорусії, Румунії тощо, проведення якого планується саме у Чернівцях, перейматимуть досвід буковинських колег. А профільний всеукраїнський науково-практичний журнал «Судово-медична експертиза», починаючи з нинішнього року, випускатиметься на Буковині.

     Лідерська рейтингова позиція обласного бюро судмедекспертизи пов’язана насамперед з активною новаторською діяльністю його працівників та з чималою кількістю унікальних наукових розробок фахівців кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ, яка працює на базі бюро.
     У складі кафедри працюють три професори, відомі в Україні й далеко за її межами значними науковими доробками та дослідженнями.

Детальніше...

Першими в Україні судмедексперти області знайшли вихід із пастки «поправок Лозового»

     Це суттєво покращило якість досліджень і зняло психологічну напругу в суспільстві Підписані Президентом, 15 березня 2018 року набрали чинності внесені Верховною Радою зміни до Кримінального процесуального кодексу України (так звані «поправки Лозового»). Відповідно до них, призначення експертиз, у тому числі – судово-медичних, було виведено з юрисдикції правоохоронних органів і покладено на органи місцевого судочинства. Тобто, експертизу тіл померлих відтоді мав призначати вже не слідчий поліції, а лише суддя за його поданням. І хоча автор поправок, народний депутат Андрій Лозовий переконував, буцім у такий спосіб буде нівельовано корупційну складову процесу, аналітики одразу спрогнозували цілу низку негативних наслідків: від затягування винесення ухвал через збільшення у рази звернень до суду до погіршення у зв’язку з обумовленим цим зволіканням якості експертиз (внаслідок чого у виграшу будуть лише злочинці), до переповненості моргів і негативних морально-психологічних наслідків, коли рідні померлого марно оббиватимуть пороги, не маючи змоги його поховати.

Детальніше...