Перша допомога при травмах

    Відновлення у дорослих прохідністі дихальних шляхів при попаданні в них інороднього тіла
    Види кровотеч
   Зупинка артеріальної кровотечі

...

Детальніше...

 

   ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ обласного бюро судово-медичної експертизи та зокрема моргу

   Доводимо до Вашого відома, що на сучасному етапі господарювання обласне бюро-судово-медичної експертизи забезпечується бюджетними коштами лише на захищенні статті, що не дає можливості подальшого функціонування обласного бюро для безперебійного обслуговування населення області.

Детальніше...

 Як правильно викликати екстрену (швидку) медичну допомогу.

     Екстрена (швидка) медична допомога на території України поза межами лікувально-профілактичних закладів надається цілодобово дорослому і дитячому населенню бригадами швидкої медичної допомоги.
Виклик здійснюється з будь-якого телефону набором номеру виклику екстрених служб по всій території України або при особистому зверненні громадян до підрозділу ШМД.
Бригаду можна викликати у випадках:
— втрати свідомості;
— судом;
— раптового розладу дихання;
— раптового болю у грудній клітці...

Детальніше...

 Дії громадян у випадку смерті людини.

     Судово-медичній експертизі підлягають трупи померлих від насильницької, а також при підозрі на насильницьку смерть, а саме: якщо смерть настала від механічних ушкоджень, отруєнь, механічної асфіксії, дії крайніх температур, електроструму, після штучного аборту, проведеного поза лікувальним закладом, трупи невстановлених осіб, у випадку настання смерті в лікувальному закладі під час виконання медичних маніпуляцій, померлих раптово вдома з неясним генезом смерті.

Якщо смерть відбулася вдома:

  1.  За телефоном «102» викликати оперативну групу міліції та судмедексперта для оформлення протоколу огляду місця і тіла померлого. Слідчий разом з судмедекспертом встановлюють доцільність судово-медичного дослідження померлого, складають направлення на розтин та за допомогою спецбригади СМЕ тіло померлого транспортується до  Чернівецького обласного судово-медичного моргу (м. Чернівці, вул. Кишинівська  2  тел. 524575).

  2.  Для оформлення довідки про смерть для організації поховання...

Детальніше...