- Подробиці
-
Переглядів: 23590
Дії громадян у випадку смерті людини.
Судово-медичній експертизі підлягають трупи померлих від насильницької, а також при підозрі на насильницьку смерть, а саме: якщо смерть настала від механічних ушкоджень, отруєнь, механічної асфіксії, дії крайніх температур, електроструму, після штучного аборту, проведеного поза лікувальним закладом, трупи невстановлених осіб, у випадку настання смерті в лікувальному закладі під час виконання медичних маніпуляцій, померлих раптово вдома з неясним генезом смерті.
Якщо смерть відбулася вдома:
1. За телефоном «102» викликати оперативну групу міліції та судмедексперта для оформлення протоколу огляду місця і тіла померлого. Слідчий разом з судмедекспертом встановлюють доцільність судово-медичного дослідження померлого, складають направлення на розтин та за допомогою спецбригади СМЕ тіло померлого транспортується до Чернівецького обласного судово-медичного моргу (м. Чернівці, вул. Кишинівська 2 тел. 524575).
2. Для оформлення довідки про смерть для організації поховання (форма №106) або лікарського свідоцтва про смерть (форма №106/о) з паспортом померлого і паспортом особи, яка займається похованням (при наявності - з медичною картою померлого) звернутися до реєстратури судово-медичного моргу (м. Чернівці, вул. Кишинівська 2 , тел. 524575). Лікарське свідоцтво про смерть видається тільки після розтину і встановлення судово-медичного діагнозу.
3. Після одержання в реєстратурі моргу лікарського свідоцтва про смерть, у районному відділенні РАГСу, за місцем мешкання померлого або у міському РАГСі, одержати гербове свідоцтво про смерть.
4. Замовити організацію поховання, ритуальну атрибутику.
5. Сповістити знайомих і родичів про дату і час поховання.
Якщо смерть настала в лікувальній установі:
1. Якщо людина померла в лікарні, лікар або медична сестра сповіщають про це його близьких та повідомляють про те, у якому морзі проводиться розтин покійного.
2. З паспортом померлого і паспортом особи, яка займається похованням звернутися до реєстратури моргу для одержання довідки про смерть (форма №106) для поховання та лікарського свідоцтва про смерть (форма №106/о). Лікарське свідоцтво про смерть надається тільки після розтину і встановлення судово-медичного діагнозу.
3. Після одержання в реєстратурі моргу лікарського свідоцтва про смерть, у районному відділенні РАГСу, за місцем мешкання померлого або у міському РАГСі, одержати гербове свідоцтво про смерть.
4. Сповістити знайомих і родичів про дату і час похорону. Тіло покійного зберігається в морзі лікувальної установи (у залежності від причини настання смерті), або перевозиться в судовий морг (м. Чернівці, вул. Кишинівська 2. тел. 524575).
Якщо смерть наступила в громадському місці:
Якщо нещастя трапилося в дорозі або громадському місці, з місця події тіло покійного співробітниками УВС направляється до судово-медичного моргу, тому, коли пропав родич або інша близька людина, треба звертатися в міліцію. Вам повідомлять адресу судово-медичного відділення, куди можна під'їхати для упізнання тіла й одержання лікарського свідоцтва про смерть. Якщо смерть була насильницькою (нещасний випадок, суїцид і т.д.): У випадку насильницької смерті (вбивство, суїцид, автокатастрофа, нещасний випадок, опіки, утоплення, падіння і т.п.) або при підозрі на неї, збуджується кримінальна справа, і тоді для одержання тіла з моргу і поховання покійного необхідний дозвіл слідчого міліції, що веде справу. Якщо особу, що надійшла до моргу не встановлено: У випадку, якщо особу не встановлено, перед отриманням лікарського свідоцтва про смерть необхідно провести процедуру впізнання. Усі невпізнані особи підлягають фотографуванню. Після впізнання по фотографії у бюро судово-медичної експертизи або у відділенні міліції, яким було направлено труп до моргу, слідчим складається протокол впізнання. Лише на підставі протоколу впізнання труп є впізнаним.
Які документи необхідно оформити:
1. У судово-медичний морг для одержання довідки про смерть (форма №106) та лікарського свідоцтва про смерть (форма №106/о) звертаються з паспортом померлого і паспортом заявника, а також з медичною картою померлого (при наявності).
2. Лікарське свідоцтво про смерть (форма №106/о) (видається лікарем судово-медичним експертом після проведення розтину).
3. Гербове свідчення про смерті органів РАГСу (видається працівниками органу РАГСу на підставі лікарського свідоцтва про смерть).
4. Довідка на одержання державної допомоги на поховання (видається працівниками органа РАГСу).
Які речі необхідно підготувати для моргу:
Для чоловіка:
нижня білизна; носки;
костюм, сорочку, краватку; черевики (або тапочки);
верстат для гоління, одеколон; туалетне мило, гребінець, рушник махровий (малий).
Для жінки:
нижня білизна; панчохи (або колготки);
плаття з довгим рукавом (костюм або халат);
хустка на голову (не чорний); туфлі (або тапочки);
туалетну воду, мило, гребінець, рушник, косметику (якщо померла віддавала перевагу саме цьому видові косметики).
Якщо труп з моргу не був затребуваний родичами:
Згідно наказу Міністерства охороні здоров’я України №6 від 17.01.1995 р., яким затверджено порядок зберігання та видачі трупів, п. 1.2: «…Усі трупи, за винятком трупів невстановлених осіб, як правило, не повинні зберігатися у морзі більш як 3 доби від часу дослідження. Строки зберігання трупів невстановлених осіб не повинні перевищувати 10 діб...» Після перевищення термінів зберігання трупів, вони передаються для поховання органам комунального господарства м. Чернівці. Поховання проводиться в окремій труні, окремій могилі. На могилі позначається реєстраційний номер.
За матеріалами sme.dp.ua