У Чернівцях збиралася еліта судової медицини світу


      У липні Чернівці стали місцем проведення Міжнародного конгресу судової медицини. Його приурочили до 75-річчя Чернівецького обласного бюро судмедекспертизи та ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет». У Конгресі взяли участь 188 науковців і практиків судмедекспертизи України та країн близького й далекого зарубіжжя: Молдови, Румунії, Білорусі, Польщі, Болгарії, Словаччини, Німеччини, Швейцарії тощо. Учасниками Конгресу були також представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста (Бразилія та Болівія), який після початку бойових дій на Сході України надає вітчизняній судмедекспертизі значну допомогу з питань ідентифікації масових жертв.

Детальніше...

Першими в Україні судмедексперти області знайшли вихід із пастки «поправок Лозового»

     Це суттєво покращило якість досліджень і зняло психологічну напругу в суспільстві Підписані Президентом, 15 березня 2018 року набрали чинності внесені Верховною Радою зміни до Кримінального процесуального кодексу України (так звані «поправки Лозового»). Відповідно до них, призначення експертиз, у тому числі – судово-медичних, було виведено з юрисдикції правоохоронних органів і покладено на органи місцевого судочинства. Тобто, експертизу тіл померлих відтоді мав призначати вже не слідчий поліції, а лише суддя за його поданням. І хоча автор поправок, народний депутат Андрій Лозовий переконував, буцім у такий спосіб буде нівельовано корупційну складову процесу, аналітики одразу спрогнозували цілу низку негативних наслідків: від затягування винесення ухвал через збільшення у рази звернень до суду до погіршення у зв’язку з обумовленим цим зволіканням якості експертиз (внаслідок чого у виграшу будуть лише злочинці), до переповненості моргів і негативних морально-психологічних наслідків, коли рідні померлого марно оббиватимуть пороги, не маючи змоги його поховати.

Детальніше...

   Обласне бюро судово-медичної експертизи отримало обладнання, вартістюв понад півмільйона гривень.

     Наприкінці минулого року в Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи з’явилось нове сучасне обладнання у відділеннях судово-медичної імунології, судово-медичної цитології та судово-медичної токсикології. Серед придбаного апарат для автоматичної проводки тканин, три мікроскопи, спектрофотометр та два генератори водню.

     Як розповідає начальник Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи, експерт Депаратменту ОЗ з питань судмедекспертизи, завідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ Віктор Бачинський, загальна вартість придбаного обладнання становить 521 тисячу гривень.

Детальніше...

  Чому деякі послуги судмедекспертизи в Чернівцях платні?.

    Це не бізнес, а можливість допомагати тим, хто постраждав через насильство чи в ДТП. Як розповів Інформаційному агентству АСС Віктор Бачинський, начальник КМУ «Обласне бюро судово-медичної експертизи» Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА, труднощі в роботі з людьми, які постраждали внаслідок насильства, ДТП тощо, почалися іще з 2012 року, коли вийшов новий Кримінально-процесуальний кодекс. - Ми побачили: якщо раніше щороку приймали 7,5 тис. людей з різних причин (головна – насильство в сім`ї), то у 2012 році їх стало удвічі менше – 3,5 тис. Річ у тім, що раніше жінка, яку, скажімо, побив чоловік, реєструвала свою заяву у суді та отримувала направлення до бюро судово-медичної експертизи, де експерт видавав «Акт судово-медичного обстеження».

Детальніше...

Чому збільшилася кількість самогубств: головний судмедексперт області пояснив причину

    П’ять самогубств за п’ять днів – це доволі велика кількість, вважає професор, начальник обласної судово-медичної експертизи Віктор Бачинський і пояснює причину цьому.     В обласному бюро судово-медичної експертизи повідомили, що хвиля самогубств спостерігається час від часу. Але така кількість – це доволі багато.

Детальніше...

Віктор Бачинський: “У 1988-му діти в Чернівцях лисіли від гідразину”

   Люди молодшого віку та ті хто перебрався до Чернівців у 90-ті, можуть і не знати про лихо, яке коїлося у місті восени 1988 року. З незрозумілої причини у місті лисіли дво-, трирічні малюки. Перші випадки невідомої хвороби медики почали фіксувати ще в серпні, а вже у жовтні майже одночасно полисіло близько сотні дітей. Хтось із малюків спокійно лягав спати, а вранці нажахані батьки бачили все дитяче волоссячко на подушці, у когось воно пасмами сипалося під гребінцем, а хтось знімав чуприну разом із шапкою.

Детальніше...

«Аварія на Сокирянщині сталася через алкоголь», - висновок судмедексперта 

Експертиза показала, що у двох чоловіків, які загинули внаслідок ДТП на Сокирянщині, у крові був алкоголь.

Про це пише «Молодий Буковинець».

Детальніше...

У Магалі чоловік розбився на смерть на сходах магазину.

   У Магалі чоловік розбився на смерть на сходах магазинуНа Буковині у селі Магала Новоселицького району чоловік впав на сходах магазину і миттєво помер. Про це molbuk.ua розповів начальник обласного бюро судово-медичої експертизи Віктор Бачинський.

Детальніше...

«Випив 500 грамів спиртного і сів за кермо»: судмедексперт розповів про потерпілих у ДТП на Буковині.

    Один із водіїв, який загинув у дорожньо-транспортній пригодії, яка сталася у селі Остриця Чернівецької області, перебував у стані тяжкого отруєння алкоголем.
   Про це кореспонденту molbuk.ua повідомив начальник бюро судово-медичної експертизи Віктор Бачинський.
"Одна машина BMW їхала з Герци до Чернівців, інше BMW - з Чернівців. Машина, яка їхала з Чернівців, рухалася по своїй смузі, а та, що з Герци, — виїхала на смугу зустрічного руху. Машини зіткнулися на крутому повороті", - повідомив судмедексперт.

Детальніше...

Число «лікарських справ» у Чернівцях зросло у десятки разів

   Правда, через те, що до нас на експертизу їх на везуть із усього Правобережжя.
За останні два роки кількість так званих «лікарських справ», коли проводиться судово-медична експертиза правильності діагностики та лікування людини, яка загинула чи стала інвалідом, зросла у Чернівцях у десятки разів.

Детальніше...

     Судмедекспертиза – це не лише розтини.

   Він один з найвідоміших в Україні експертів. Його знають в Польщі і Німеччині, Росії і Угорщині. До його порад прислухаються у найрізноманітніших куточках Європи. Судмедексперт з Буковини завжди бажаний гість за кордоном. Його науковими працями користуються студенти, науковці майже з усього колишнього Союзу. Він – професор, доктор медичних наук, заслужений лікар України, володар не одної державної нагороди, завідувач кафедри, начальник Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи, головний судмедексперт області Віктор Бачинський.

Детальніше...

     Діти отруїлися випарами фарби

     Начальник Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи, доктор медичних наук, зав. кафедрою БДМУ, професор Віктор Бачинський,  про причину отруєння у школі села Давидівка Сторожинецького району.

Детальніше...

Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарб


   Не пройшло й півтора місяці, як санепідемслужба краю повідомила про довгоочікувану новину громадськості. І, як завше, з’ясувати це спромоглися у Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи на чолі з доктором медичних наук, завкафедрою БДМУ, професором Віктором Бачинським. Нагадаємо, що отруєння в Давидівцях сталося ще у вересні, тож затягування зі встановленням його причин спричиняло чимале збурення серед батьків потерпілих: вони навіть влаштували акції протесту. Та й версії біди оприлюднювалися найрізноманітніші. Наразі з’ясувалося, що найперші розмови та побоювання стосовно шкідливого впливу фарб, – а класи, як відомо, перед початком навчального року пофарбували, – мали підставу.

Детальніше...

   Фахівці з’ясували причину отруєння у школі Давидівки.

    Звідки отрута потрапила у середовище школи, має з’ясувати слідство. Як повідомив начальник Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи, доктор медичних наук, завкафедрою БДМУ, професор Віктор Бачинський, наразі готовий офіційний висновок про причину отруєння у школі села Давидівка Сторожинецького району.

Детальніше...

Ще документи...

 1. Масове отруєння у сільській школі на Буковині
 2. Знай наших!. Сокирянське міжрайонне відділення судмедекспертизи Буковини визнане найкращим в Україні.
 3. Професор Чернівецького медуніверситету привідкриває завісу таємної справи В’ячеслава Чорновола. (Газета «Час»)
 4. Професор із Чернівців очолював комісію, яка проводила ексгумацію тіла Чорновола. (Газета "Молодий буковинець")
 5. Зближення науковців судово-медичної експертизи Житомирщини з європейською спільнотою
 6. Судмедекспертиза: як відділити державну службу від містечкових інтересів?
 7. День судового експерта. Інтерв'ю проф. Бачинського В.Т.
 8. Як не стати жертвою інформаційної війни?
 9. Позитив від поганих доріг: кількість смертей унаслідок ДТП зменшилася.
 10. Ледь не замерз у ліжку…
 11. «П’яний» місяць.
 12. Чи потрібна українцям зброя?
 13. У Чернівцях розшукують убивцю працівника суду
 14. Діти лисіли через ракетне паливо.