Оповіщення населення про надзвичайні ситуації
(пам’ятка населенню)


     Основний спосіб оповіщення населення, робітників та службовців - передача мовного повідомлення по радіо й телебаченню.
     Повідомлення може передаватися в окремих випадках рухливими гучно мовними установками органів міліції.
     Для залучення уваги й підготовки до прослуховування мовного повідомлення включаються електрогудки, гудки заводів і підприємств, транспортних засобів переривчастим звучанням. Це попереджувальний сигнал "УВАГА ВСІМ!"
     Почувши цей сигнал, населення повинно негайно включити радіо - і телевізійні приймачі, абонентські радіоточки і прослухати термінове повідомлення управління з питань надзвичайних ситуацій .

Детальніше...

Евакуація у випадку пожежі чи надзвичайної ситуації.


   ЕВАКУАЦІЯ-організоване виведення чи вивезення із зони НС або зони можливого ураження населення, якщо виникає загроза його життю або здоров`ю, а також матеріальних і культурних цінностей , якщо виникає загроза їх пошкодження або знищення.
   План евакуації складається з двох частин:
графічної (малюнка) і текстової (пояснення до плану). Якщо будівля багатоповерхова, план евакуації складається для кожного поверху. Приміщення нумеруються і в першу чергу позначаються стрілками шляхи евакуації людей, двері показують відчиненими. Маршрути руху зображають суцільними лініями зі стрілочками зеленого кольору,  а маршрути до запасних виходів пунктирними зеленого кольору.

Детальніше...

Як підготуватися до надзвичайної ситуації

   Відомо, що попереджений – значить, озброєний. Щоб чітко і адекватно діяти у надзвичайних ситуаціях, які можуть виникнути будь-де і будь-коли, особливо у цей непростий для нашої України час, треба бути до них готовими. Ця пам’ятка зроблена у форматі паспорту – її зручно зберігати і мати постійно із собою. Сподіваємось, що найближчим часом бойові дії на Сході України будуть завершені і нам не доведеться на практиці застосовувати ці знання. Однак, нестандартні ситуації можуть виникати і в повсякденному житті.

Детальніше...

Вибухонебезпечні предмети.


   До вибухонебезпечних предметів відносяться різноманітні боєприпаси, які випадково знаходять на землі у лісі, на полі після розмиву ґрунту дощовими водами, на дні річок, проте частіше - у ґрунті.
   Це авіаційні бомби, артилерійські снаряди, інженерні та артилерійські (мінометні) міни, фугаси, гранати та патрони.
   Більшість із них залишились нам у спадок після Другої світової війни, але і в післявоєнний час цей «арсенал» постійно поповнювався сучасними боєприпасами, які не вибухнули з різних причин на військових полігонах та за їх межами.

Детальніше...

Правила поведінки у натовпі.


   Поява натовпу можлива в місцях масового перебування людей. Як правило, це відбувається на концертах, стадіонах, після закінчення спортивних матчів.
    Ситуація безпечна допоки тисячі людей  дотримуються правил поведінки та рухаються згідно відведених маршрутів. Проте, при виникненні будь-якого інциденту чи перешкоди на шляху, натовп перетворюється на джерело підвищеної небезпеки для життя та здоров’я людини. Протистояти натовпу важко. Навіть законослухняні люди іноді в натовпі можуть вести себе агресивно та неконтрольовано.
    Щоб уникнути можливих неприємностей необхідно дотримуватись основних...

Детальніше...

Загроза терористичного акту.


При отриманні інформації про погрозу вчинення теракту по телефону рекомендується:
     не класти передчасно слухавку;
     з’ясувати вимоги аноніма та інформацію про характер погрози;
     уважно вислухати й по можливості записати вимоги;
     по можливості забезпечити охорону підозрілого предмета і небезпечної зони (під час охорони підозрілого предмета перебувати за масивними спорудами чи предметами, вести спостереження);
     спробувати повідомити про виявлення підозрілого предмета інших осіб, які перебувають поруч, забезпечити їх евакуацію з території, що прилягає до небезпечної

Детальніше...

 Що робити громадянам, які знайдуть вибуховий пристрій.


    Злочини, які вчиняються із застосуванням вибухових пристроїв, несуть у собі значну громадську небезпеку. На жаль, дуже багато громадян поверхово сприймають проблему особистої безпеки, згадуючи про неї лише у випадках скоєння злочинів відносно них, родичів чи знайомих.
   Разом з тим, у більшості випадків трагедію можна було попередити за умови дотримання громадянами у повсякденному житті простих правил обережності.
    В зв’язку з цим Управління МВС України розробило методичні рекомендації для громадян, як необхідно діяти в разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів...

Детальніше...