Участь у 5-му Словацько-Чеському з'їзді судових медиків, який відбувся упродовж 12-13 жовтня у м. Мартін Республіка Словакія, науковців нашого університету. 

 З метою поглиблення інтернаціональної наукової співпраці науковці з України взяли участь у 5-му Словацько-Чеському з'їзді судових медиків з міжнародною участю, який відбувся упродовж 12-13 жовтня у м. Мартін, що у Республіці Словакія.


   Українську делегацію представляли доцент кафедри судової медицини та медичного правознавства ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» Олег Ванчуляк, асистенти цієї ж кафедри Олександр Павлюкович та Марта Гараздюк, а також доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Наталія Павлюкович.


   Конференція проходила у формі пленарних та секційних засідань, які пройшли на високому науково-технічному рівні. Офіційно відкрив захід його голова MUDr. František Novomeský з вітальною промовою та доповіддю про історію, сучасність та перспективу судової медицини.


   У представлених далі наукових доповідях піднімалися актуальні питання судово-медичної практики, зокрема широко висвітлювалася та обговорювалася загальноєвропейська тенденція до так званого «віртуального розтину» - дослідження трупа за допомогою комп'ютерного томографа без власне розтину, питання посмертної діагностики різних патологічних процесів, давності настання смерті та питання судово-медичної балістики.


   Науковцями нашого університету було представлено результати використання методів лазерної поляриметрії у судово-медичній практиці та науці з обґрунтуванням їх застосування.


Протягом 14-21 жовтня науковці нашого університету мали змогу пройти короткострокові курси стажування по судовій медицині на базі лікувального факультету Коменського університету м. Братислава. Їм була надана можливість відвідати усі підрозділу інституту судової медицини, що при університеті,та ознайомитися з методами роботи експертів. Також було прослухано курс лекцій, в яких висвітлювались особливості роботи судово-медичного експерта загальної практики.