Чернівецькі судмедексперти – одні з кращих в Україні

    Учасники Міжнародного судово-медичного конгресу – судмедексперти з 12 країн світу, зокрема з Австралії, Німеччини, Швейцарії, Чехії, Білорусії, Румунії тощо, проведення якого планується саме у Чернівцях, перейматимуть досвід буковинських колег. А профільний всеукраїнський науково-практичний журнал «Судово-медична експертиза», починаючи з нинішнього року, випускатиметьсяна Буковині.


     Лідерська рейтингова позиція обласного бюро судмедекспертизи пов’язана насамперед з активною новаторською діяльністю його працівників та з чималою кількістю унікальних наукових розробок фахівців кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ, яка працює на базі бюро.
     У складі кафедри працюють три професори, відомі в Україні й далеко за її межами значними науковими доробками та дослідженнями. Фахівці кафедри лідирують і в роботі з системою Scopus – універсальною бібліографічною та референтною базою даних з відстеженням цитованості статей, оприлюднених у наукових виданнях.
     Серед іншого, начальник Чернівецького обласного бюро судмедекспертизи, завідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ Віктор БАЧИНСЬКИЙ став одним зі співавторів національного підручника із судової медицини. Триває підготовка до друку ще двох монографій. Однією з нещодавніх, найбільш важливих розробок судмедекспертів області є нова методика визначення давності настання смерті. Якщо раніше її можна було визначити у межах шести годин, то завдяки методиці лазерної поліметрії, фахівці обласного бюро можуть визначати давність настання смерті за період у 215 годин (майже 9 діб) з точністю до години.
     Безумовно, активна наукова робота та цікаві сучасні практичні розробки буковинських фахівців судмедекспертизи не залишають байдужими іноземних колег. Відтак цьогорічний Міжнародний судово-медичний конгрес на початку липня відбудеться саме в Чернівцях. Передбачається, що у форумі візьмуть участь судмедексперти щонайменше 12 країн світу – зокрема, з Австралії, Німеччини, Швейцарії, Чехії, Білорусії, Румунії тощо.

Газета "Версії". Опубліковано 25/02/2019