Правила поведінки у натовпі.


   Поява натовпу можлива в місцях масового перебування людей. Як правило, це відбувається на концертах, стадіонах, після закінчення спортивних матчів.
    Ситуація безпечна допоки тисячі людей  дотримуються правил поведінки та рухаються згідно відведених маршрутів. Проте, при виникненні будь-якого інциденту чи перешкоди на шляху, натовп перетворюється на джерело підвищеної небезпеки для життя та здоров’я людини. Протистояти натовпу важко. Навіть законослухняні люди іноді в натовпі можуть вести себе агресивно та неконтрольовано.
    Щоб уникнути можливих неприємностей необхідно дотримуватись основних правил поведінки в місцях масового перебування людей.

    Опинившись в місці проведення масового культурного чи спортивного заходу, не намагайтесь попасти в епіцентр. Пам’ятайте,  ніяке видовище не компенсує можливі незручності чи травми в натовпі.
    Наперед вивчіть шляхи можливої евакуації при відвідуванні місць масового зібрання людей. Зверніть увагу на запасні виходи та маршрути.
    Якщо ви опинились в натовпі при виході з концентру чи стадіону:
     в першу чергу, необхідно дотримуватись загальної швидкості руху, не штовхатись, не напирати на людей, які йдуть попереду. Поштовхи збоку стримувати зігнутими в ліктях  і притисненими до тіла руками. При першій можливості спробуйте вибратися з натовпу;
     тримайтесь подальше від скляних вітрин,  огорож, турнікетів, сцени;
     сумку притисніть міцно до тіла;
   не варто в’язати на шиї довгий шарф, адже він може випадково стати засобом удушення. Це стосується і біжутерії, медальйонів тощо;
     рухаючись в натовпі, ніколи ні за чим не нахиляйтесь, не піднімайте речі чи гроші, які впали. У жодному випадку не допускайте, щоб розв'язалися шнурки взуття. Заздалегідь затягніть їх мертвим вузлом!  Шнурок, що розв'язався, загрожує падінням.  Пам’ятайте, падіння всередині натовпу, який рухається небезпечне для життя;
     не слід реагувати на сутички чи події, що відбуваються поряд. Не наближайтеся до груп людей, які поводяться агресивно.