- Подробиці
-
Переглядів: 6355
Що стоїть за самогубствами на Буковині: експерт дав несподівану відповідь. Від початку 2021 року в Чернівцях правоохоронці зафіксували чотири факти самогубства. Люди віком від 20 до 40 років вистрибували з вікон багатоповерхових будинків.Кореспондентка molbuk.uaзвернулася до начальника обласного бюро судмедекспертизи, завідувача кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ, доктора медичних наук, професора Віктора БАЧИНСЬКОГО.– Чим може бути спровоковано те, що молоді люди "випадають" із вікон багатоповерхівок?
– Можу сміливо це назвати "модою" серед молоді. Зараз у соцмережах є цілі групи. Там відбувається пряма пропаганда самогубств. Та це не означає, що гинуть лише ті, кому від 20 до 30 років. Більша частина таких смертей – від 30 до 40 років. Люди віком 60 років теж накладають на себе руки, – каже пан Віктор.
– Яким чином переважно вчиняють суїциди?
– Самогубство – це спосіб покінчити не зі своїм життям, а зі своїми стражданнями. Це можуть бути фізичні, психічні проблеми, з якими людина просто не може впоратися. На першому місці – самогубства через повішення, на другому – падіння з висоти, на третьому – медикаментозні отруєння, на четвертому – ушкодження гострими предметами.
- На п’ятому – ушкодження з вогнепальної зброї. 75% самогубців – чоловіки, 25% – жінки. Із цього показника 80% людей на момент вчинення суїциду перебували у стані алкогольного або ж наркотичного сп’яніння, і лише 0,3 % перебуває на обліку в психлікарні, – зазначає Віктор Бачинський.
– В якому віці люди найчастіше схильні накладати на себе руки?
– Переважно помирають люди віком від 30 до 40 років. Через те, що не можуть знайти себе у цьому світі: ніде жити, працювати, немає що їсти. Досить високий показник суїциду є й серед молоді. Так, за 2018 рік загинуло 13 осіб віком від 18 до 30 років, – розповідає пан Віктор.
– Через що люди накладають на себе руки?
– Думаю, що це більше пов’язано з фінансовими проблемами та боргами. Люди позичають багато грошей, потім не мають можливості їх повернути і просто не витримують. Важливу роль відіграв і карантин, коли багато людей збідніли. Якщо ж говорити про молодь, то це може бути нерозділене кохання, яке провокує суїцид, – каже пан Віктор.
Статистика суїцидів на Буковині
2018 – 153 особи
2019 – 136 осіб
2020 – 153 особи
Від початку 2021 – 14 осіб.
Довідка
Якщо помітили схильність до суїциду в близьких, необхідно:
– бути відкритими, дати зрозуміти людині, що вона цінна для вас;
– виявляти підтримку та розуміння;
– давати зрозуміти, що із кризового стану є вихід;
– звернутися по допомогу до спеціалістів.
Служба медико-психологічної допомоги:
044-456-17-02
044-456-17-25
Автор: Анна Семьонова
https://molbuk.ua/