«П’яний» місяць. 

   Новорічно-різдвяні святкування для декого завершуються алкогольними отруєннями. Лікарі вже знають, що цей період для них означає збільшення роботи. Чому не маємо міри і так святкуємо?
Щороку від отруєнь на Буковині гине 220-300 людей, з них 125 смертей – від отруєння алкоголем. А січень медики називають "п’яним", бо саме на нього припадає найбільше алкогольних отруєнь.

Випивають… по три літри горілки

   – Перед початком новорічних святкувань точно знаємо, що будемо мати алкогольні отруєння. Починаються вони з другого, третього січня. У січні майже півмісяця суцільні свята, і маємо результат – зростає кількість смертей від алкогольних отруєнь. Лише після святкувань вони зменшуються, – розповідає професор, доктор медичних наук, начальник обласного бюро судово медичної експертизи Віктор Бачинський. – Наприклад, у січні минулого 2013 року від алкогольних отруєнь померло семеро осіб, а в лютому – двоє.
Вікова категорія різна, але переважно це чоловіки працездатного віку – від 25 до 60 років. Жінок із алкогольним отруєння мало, приблизно сім відсотків від загальної кількості.

Помирають від алкогольних отруєнь і в селі, і в місті однаково.

  Люди помирали і від трьох проміле алкоголю, і від восьми. Для порівняння скажу, що смертельна доза вживання алкоголю – п’ять проміле. А вісім проміле – це три літри горілки. У нас і таку кількість випивають.
  Від надмірної кількості вживання спиртного настає параліч дихального центру і рефлекторна зупинка серця. Багато людей під час свят гине не від отруєння етиловим спиртом, а від механічної асфіксії, закриття дихальних шляхів рвотними масами від отруєння алкголем. Тому, якщо людина у стані алкогольного сп’яніння, її не рекомендується класти на спину, а лише на бік, щоби рвотні маси не потрапили у дихальні шляхи.
Безпечна доза вживання алкоголю – 80 грамів на добу. Горілка – це харчовий продукт. Вона має сто кілокалорій на сто грамів. 300 грамів випитої горілки – це вже важке передозування.
– Наші свята закінчуються алкогольними отруєннями, тому що у нас немає культури вживання спиртного. Люди п’ють алкоголь, як воду, і не думають про наслідки, – зауважує професор. – На Заході теж вживають алкоголь, але немає такої сумної статистики. Там п’ють невеличкими дозами і контролюють ситуацію. А у нас з друзями випив, сів за кермо і поїхав. Ніхто не думає, чим це все закінчиться.
На жаль, нічого не змінюється у нашій державі. Така кількість алкогольних отруєнь була і в Радянському Союзі, така ж кількість залишається і зараз.

"Швидка" надавала допомогу п’яним
і дорослим, і дітям

  Для когось свята, а для медиків швидкої допомоги – збільшення роботи. Кожен десятий, до кого виїжджали медики на допомогу, був у стані алкогольного сп’яніння, констатує начмед Центру екстреної медичної допомоги Сергій Паушак.
– Минулого року за перший тиждень року мали 94 виклики у Чернівцях. Із них 41 виклик був вуличний: 26 пов’язані з ожеледицею, 17 – із вживанням алкоголю.      

   Цього року за перший тиждень зареєстрували 117 викликів, але при цьому ожеледиці немає. 62 виклики вуличні, із них 26 пов’язані із вживанням алкоголю, – озвучує статистику Сергій Паушак. – Мали багато вуличних викликів після обіду першого січня та сьомого січня. Доводилося надавати першу допомогу у стані алкогольного сп’яніння навіть чотирьом підліткам 14-17 років.
   Були випадки, коли алкоголь загрожував життю людини. Наприклад, у новорічні дні виїжджала бригада інтенсивної терапії до 34-річного чоловіка з вулиці Червоноармійської, який був в алкогольній комі. Йому надали першу допомогу і доправили до обласної лікарні. Щоби бути в коматозному стані, потрібно випити дві або більше пляшок горілки.
   На жаль, ця статистика з року в рік росте. Не знаю чому у нас так наполегливо святкують до стану важкого алкогольного сп’яніння. Але якби замість реклами про алкоголь показували, що відбувається з організмом під час вживання спиртного, тоді, вважаю, його би вживали менше.


Людмила ОСАДЧУК

http://mоlbuk.uа

10-01-2014, 12:12