Як не стати жертвою інформаційної війни?

    Чи перевіряєте ви інформацію? Наскільки довіряєте словам друзів, родичів, звичайних людей? Якщо до усього сказаного ви ставитесь скептично, то ваші нерви будуть в порядку, якщо ж з будь-якого приводу, за будь-яких чуток починаєте хвилюватися та й навіть істерики, то, повірте, ви стали жертвою інформаційної війни. Нещодавно по соціальним мережа пройшла інформація, що у чернівецькому моргу наразі перебуває, аж 44 трупи військовослужбовців, яких ніби то доставили до нашого міста з зони АТО. Думаєте це правда? Знімальна група «Чернівецького Репортера» вирішила перевірити цю інформацію.
   Містом пройшла чутка, щодо чотирьох десятків трупів військовослужбовців, які начеб то знаходяться в обласному морзі. Ось один із постів у соц.. мережі «Фейсбук»:
- «В Черновцах ходят слухи , что в морг привезли 44 человека с АТО . Кто об этом слышал, или очередная брехня бабского радио???»
   Кілька десятків коментарів. Зрозуміло розвели демагогію кому і для чого це потрібно.
- «Фигня, но вопрос в другом откуда распостраняются такие слухи, без рашинских спецслужб не обходится, вчера в Житомире, Виннице и Хмельницком неизвестніе распостраняли листовки с призывами вернуть бойцов из зоні боевых действий. Идёт война, а на войне диверсии, саботаж и контрпропаганда в тылу привычное дело, тем более противник внедрял агентуру к нам десятилетиями».
- «Слухи дело пропаганды, сами знаете чьей».
- «Тут не столько пропаганда, сколько специальный вброс дезы через агентуру».
   Зрозуміло, одразу починаєш розуміти, що це відверта брехня, хоч і достовірно не перевірена. А хто розу вірить людей. Тих же матерів і дружин чиї чоловіки вже по кілька місяців знаходяться на Сході України, де відомо, проводиться антитерористична операція. Наша знімальна група завітала до моргу, де на власні очі переконалася, що жодного тіла там немає.
   Ілля Беженар, завідувач відділу обласного бюро судово-медичної експертизи: «Ця інформація не відповідає дійсності у нас немає, на даний момент, ні одного трупа військовослужбовців. У суботу до нас було доставлено вісім військовослужбовців з території АТО. Всі вони були видані родичам і їх забрали на захоронення. На даний момент немає ні одного трупа».
   До того ж нас запевнили, що розмістити таку кількість мерців на території моргу просто не можливо. Кажуть, наймаштабніше було кілька десятків років тому, коли на території Буковини розбився автобус із 16-ма юначками. А щодо 44 військових, то …
   Ілля Беженар, завідувач відділу обласного бюро судово-медичної експертизи: «Це швидше за все слух, який розповсюджується з нічого, скажемо так. Я не політик, скажемо так, але питання у тому, що напевне комусь це потрібно. Хтось має якесь підґрунтя і для чогось це робить».

   Частіше перевіряйте інформацію, переконуйтесь, що розмови – правда, а не дезінформація, аби нагнати тугу, страх і розпач на людей. Відмовтесь від проросійського телебачення, фільтруйте друзів у соціальних мережах та не панікуйте з будь-якого незрозумілого, сумнівного приводу.

 Телеканал "Чернівці" http://mtrk.cоm.uа

Вівторок, 24 червня 2014, 17:59