Масове отруєння у сільській школі на Буковині

   Масове отруєння у сільській школі на Буковині сталось через компоненти розчинників фарб. Минуло більше місяця, як у селі Давидівка Чернівецької області сталося масове отруєння учнів і працівників місцевої школи. Від отруєння невідомою речовиною наприкінці вересня тут постраждало 43 дитини та 7 дорослих, яких із однаковими симптомами: запаморочення, біль у животі, оніміння рук та ніг шпиталізували до районної лікарні.

   Попри тривале розслідування та залучення до нього провідних фахівців України, до сьогодні причина отруєння була невідома, хоча навчання у школі відновили ще два тижні тому. Підставою для цього стало те, що після низки нових досліджень жодних відхилень від санітарно-гігієнічних нормативів у приміщенні школи не виявили. - На час відкриття школи причину отруєння нами було знайдено. Тому з огляду на відсутність токсичних речовин у приміщенні навчального закладу навчальний процес дозволили відновити.

   Тим часом, колеги з Інституту екогігієни та токсикології ім. Л. І. Медведя провели контрольні дослідження на одному з найпотужніших в Україні спектрометрів, результат яких повністю збігся з нашим висновком, - коментує начальник Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи, доктор медичних наук, завкафедрою БДМУ, професор Віктор Бачинський.

   Зі слів В. Бачинського, отруєння було спричинене нітробензолом, бензолом, толуолом і ксилолом. Всі ці речовини є токсичними, вони вражають центральну нервову систему, печінку та інші внутрішні органи, порушують обмін речовин тощо та призводять до метгемоглобінемії, внаслідок чого зокрема у постраждалих був низький рівень гемоглобіну крові. Речовини, офіційно названі причиною отруєння, зазвичай є компонентами розчинників фарб, однак звідки вони потрапили у середовище школи, має з’ясувати слідство. Токсичні речовини фахівці виявили у сечі дітей та дорослих із числа найбільш постраждалих, оскільки у повітрі, воді та інших пробах їх уже не було.

Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці Джерело: День