- Подробиці
-
Переглядів: 2312
Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарб
Не пройшло й півтора місяці, як санепідемслужба краю повідомила про довгоочікувану новину громадськості. І, як завше, з’ясувати це спромоглися у Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи на чолі з доктором медичних наук, завкафедрою БДМУ, професором Віктором Бачинським. Нагадаємо, що отруєння в Давидівцях сталося ще у вересні, тож затягування зі встановленням його причин спричиняло чимале збурення серед батьків потерпілих: вони навіть влаштували акції протесту. Та й версії біди оприлюднювалися найрізноманітніші. Наразі з’ясувалося, що найперші розмови та побоювання стосовно шкідливого впливу фарб, – а класи, як відомо, перед початком навчального року пофарбували, – мали підставу.
Як повідомив п. Бачинський, офіційний висновок про причину отруєння у школі села Давидівка Сторожинецького району вже готовий.
– Діти і дорослі отруїлися нітробензолом, бензолом, толуолом і ксилолом, які, зазвичай, є компонентами розчинників фарб, – каже головний судмедексперт області.
– Саме вони потрапили до середовища школи, а звідки – має з’ясувати слідство. Спеціалісти виявили токсичні речовини – нітробензол, бензол, толуол і ксилол у сечі дітей і дорослих з числа найбільш постраждалих, оскільки у повітрі, воді та інших пробах їх уже не було.
– Усі ці речовини є токсичними, вони вражають центральну нервову систему, печінку та інші внутрішні органи, порушуючи обмін речовин і спричиняючи головний біль, нудоту, а ще можуть призводити до судом, – пояснює науковець. – Ці речовини окислюють гемоглобін у метагемоглобін, через що порушується транспортна функція крові, зокрема блокується надходження кисню до тканин. Саме з цієї причини у потерпілих був низький рівень гемоглобіну крові.
Фахівці Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи зробили висновок про причину отруєння на підставі ретельних досліджень. Його цілком підтвердили в Інституті екогігієни та токсикології ім. Л. І. Медведя, де провели кілька контрольних досліджень на одному із найбільш потужних в Україні спектрометрів.
Гра в рулетку: 90% часу людина проводить у приміщеннях.
Більшість сучасних оздоблювальних матеріалів, включаючи декоративні штукатурки і фарби для стін, виробляються з нафти. А нафта, як відомо, – матеріал натуральний, що утворився з органічних решток. Та, на жаль, похідні з нафти – синтетичні декоративні штукатурки, фарба для стін, стелі не є такими безпечними.
Як пояснюють спеціалісти, молекула нафти дуже стійка і в хімічні реакції вступає неохоче. Тож для отримання з нафти акрилової фарби треба задіяти агресивні реагенти, приміром, озон або хлор. Такі реагенти добре вбудовуються у вуглеводневі кільця, утворюючи дуже шкідливі для здоров’я речовини із непередбачуваними властивостями – канцерогени, тобто ті, що спричиняють рак. Тож синтетичні оздоблювальні матеріали – декоративні штукатурки, фарба для стелі, фарба для стін – містять шкідливі речовини, а саме: свинець, формальдегід, толуол, фенол, ксилол тощо.
Зі шкільного курсу фізики відомо також, що процес термічного випаровування (молекула назавжди залишає поверхню речовини) йде невпинно для будь-якої речовини і за будь-якої, відмінної від абсолютного нуля температури. Крім того випаровування значно збільшується при зростанні температури. Це дуже важливий чинник, якщо врахувати, що середня температура в приміщеннях 22C˚, тобто аж на 300C˚ вище за абсолютний нуль. Тож виходить, що кожний квадратний сантиметр стіни, пофарбованої синтетичною фарбою, невпинно «посилає» до нас маленьких, але дуже злісних бандитів, широко відомих як канцерогени. Чи виконають ці маленькі вбивці свою згубну місію, визначається лише ймовірністю. Якщо згадати про повний метраж стін наших квартир та офісів – десятки тисяч квадратних сантиметрів – стає зрозуміло наскільки небезпечною може бути ця гра в рулетку.
*Нітробензол: всмоктується через шкіру, потужно впливає на центральну нервову систему, порушує обмін речовин, спричиняє захворювання печінки, окислює гемоглобін у метагемоглобін
*Бензол: промислова отрута, яка окислюється до фенолів и поліфенолів. А феноли – це токсична речовина, яка випаровується за кімнатної температури й проникає до організму людини через слизові поверхні, дихальні шляхи і шкіру, може стати причиною запаморочення, головного болю, занепаду сил, зниження імунітету, алергії;
*Ксилол спричиняє шкірні захворювання;
*Толуол стає причиною захворювання очей і вражає центральну нервову систему.
Помешкання чи газова камера?
І це, далеко не повний перелік «приємних» сюрпризів від лакофарбових матеріалів. Щоправда, інтенсивні випаровування, звичайно ж, спостерігаються одразу ж після процесу фарбування, але з часом вони не припиняються зовсім, просто стають слабшими, але, не менш токсичними. Тож і не дивно, що наша кімната, офісне приміщення, дитяча кімната в садочку, шкільний клас, де 90% поверхонь вкриті лакофарбовими матеріалами, більше схожі на газову камеру, аніж на помешкання.
«За все, що трапляється в школі чи дитячому садку, несе відповідальність керівник» – міністр МОЗ України Саме так відповів Олександр Квіташвілі, керівник міністерства охорони здоров’я України, який цими днями відвідав з робочим візитом Чернівецьку область, на запитання автора цих рядків про те, що відміна перевірок, і зокрема харчоблоків, у школах, дитячих садках, таборах відпочинку загрожує безпеці дітей. Головний медик країни наголосив, що колишні перевірки зводилися до збагачення контролерів-перевіряльників і результатів від них було мало. Тому нинішня система, коли повну відповідальність за все перебирає на себе керівник, значно дієвіша.
Та нині у цьому, погодьтеся, є великі сумніви. І ситуація в Давидівці – тому підтвердження. Відповідальність може теж перетворитися на пошуки крайнього.
Як робляться ремонти в школі, ми всі добре знаємо: батьківський комітет класу збирає гроші, серед батьків шукають спеціаліста, який зробив би його, або винаймають когось. Будівельно-оздоблювальні матеріали купуються, виходячи із зібраної суми. Оскільки у Давидівці діти олігархів не вчаться, то й гроші там невеликі.
Можемо розглянути й інший варіант. Школа виділила кошти на ремонт. Матеріали замовив завгосп або ж їх купували виконавці. Зрозуміло, що придбавалися найдешевші, бо відсутність грошей – це головне гасло усієї нашої влади, як від сільської до Верховної (маю на увазі ради), так і від райдержадміністрацій до найвищих київських кабінетів. І, скажіть тепер, хто в цій ситуації винен? Хто в нашій державі несе відповідальність за неякісні товари і такі ж харчі? Жодна упаковка синтетичної фарби не містить її повідомлення про її склад. Дослідження ж науковців показують, що всередині нашого житла після ремонту може бути понад 1500 шкідливих хімічних сполук у значних концентраціях, що веде до розвитку алергічних, простудних, онкологічних і шкірних захворювань.
Отже, проблема є, а де вихід? Екологічні фарби? Вони дорожчі, а часто й не такі зручні, як синтетичні, бо висихають біль тривалий час. Тому добровільно їх обирають тільки дуже свідомі та дуже грамотні люди, які розуміються на побічних ризиках і небезпеках.
Варто знати: існують екологічно безпечні фарби Чернівецький хімічний завод – відома фірма на українському ринку лакофарбових товарів, якій уже понад півстоліття. Це підприємство виготовляє та пропонує споживачам понад 100 видів продукції. Однак не тільки в цьому його заслуга. «Екологічно безпечні та водорозчинні матеріали – окремий напрямок виробництва лакофарбових матеріалів і матеріалів спеціального призначення, – наголошує Олег КОЗАК, заступник генерального директора. – Серед них можна виділити такі: фарби акрилові, інтер’єрні та фасадні, екологічно безпечний теплоносій «ТЕРМОПЛЮС-ЕКО», водорозчинна акрилатна шпаклівка для дерева, водно-дисперсійна пластизольна мастика, водний перетворювач іржі «ЕКОЗАХИСТ» тощо. Завод виготовляє також лакофарбові матеріали з так званими «м’якими» розчинниками, які при дотриманні інструкцій з використання, правил техніки безпеки та пожежної безпеки не мають негативних наслідків для життя та здоров’я людини. До них належить емаль ПФ-115 різних кольорів, лаки паркетні та для дерева – пентафталеві, поліуретанові, уретанові тощо. Вся продукція заводу проходить експертизу в Міністерстві охорони здоров’я України, крім того, на кожний вид продукції отримується висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи».
Людмила ЧЕРЕДАРИК, «Версії»
12.11.2015
Follow Us: 12.11.2015 | Контакти | Чернівецький інформаційний портал Чернівці, Чернівецька область - новини в газеті Версії Головна | Акценти | Політика | Економіка | Інтерв'ю | Культура | Життя | Здоров’я | Розваги Блогери Головна > Блогери > Лариса ХОМИЧ > Поточні статті Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарб 12/11/2015 / Немає коментарів Не пройшло й півтора місяці, як санепідемслужба краю повідомила про довгоочікувану новину громадськості. І, як завше, з’ясувати це спромоглися у Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи на чолі з доктором медичних наук, завкафедрою БДМУ, професором Віктором Бачинським. Нагадаємо, що отруєння в Давидівцях сталося ще у вересні, тож затягування зі встановленням його причин спричиняло чимале збурення серед батьків потерпілих: вони навіть влаштували акції протесту. Та й версії біди оприлюднювалися найрізноманітніші. Наразі з’ясувалося, що найперші розмови та побоювання стосовно шкідливого впливу фарб, – а класи, як відомо, перед початком навчального року пофарбували, – мали підставу. Як повідомив п. Бачинський, офіційний висновок про причину отруєння у школі села Давидівка Сторожинецького району вже готовий. Рисунок10 – Діти і дорослі отруїлися нітробензолом, бензолом, толуолом і ксилолом, які, зазвичай, є компонентами розчинників фарб, – каже головний судмедексперт області. – Саме вони потрапили до середовища школи, а звідки – має з’ясувати слідство. Спеціалісти виявили токсичні речовини – нітробензол, бензол, толуол і ксилол у сечі дітей і дорослих з числа найбільш постраждалих, оскільки у повітрі, воді та інших пробах їх уже не було. – Усі ці речовини є токсичними, вони вражають центральну нервову систему, печінку та інші внутрішні органи, порушуючи обмін речовин і спричиняючи головний біль, нудоту, а ще можуть призводити до судом, – пояснює науковець. – Ці речовини окислюють гемоглобін у метагемоглобін, через що порушується транспортна функція крові, зокрема блокується надходження кисню до тканин. Саме з цієї причини у потерпілих був низький рівень гемоглобіну крові. Фахівці Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи зробили висновок про причину отруєння на підставі ретельних досліджень. Його цілком підтвердили в Інституті екогігієни та токсикології ім. Л. І. Медведя, де провели кілька контрольних досліджень на одному із найбільш потужних в Україні спектрометрів. Гра в рулетку: 90% часу людина проводить у приміщеннях Більшість сучасних оздоблювальних матеріалів, включаючи декоративні штукатурки і фарби для стін, виробляються з нафти. А нафта, як відомо, – матеріал натуральний, що утворився з органічних решток. Та, на жаль, похідні з нафти – синтетичні декоративні штукатурки, фарба для стін, стелі не є такими безпечними. Як пояснюють спеціалісти, молекула нафти дуже стійка і в хімічні реакції вступає неохоче. Тож для отримання з нафти акрилової фарби треба задіяти агресивні реагенти, приміром, озон або хлор. Такі реагенти добре вбудовуються у вуглеводневі кільця, утворюючи дуже шкідливі для здоров’я речовини із непередбачуваними властивостями – канцерогени, тобто ті, що спричиняють рак. Тож синтетичні оздоблювальні матеріали – декоративні штукатурки, фарба для стелі, фарба для стін – містять шкідливі речовини, а саме: свинець, формальдегід, толуол, фенол, ксилол тощо. Зі шкільного курсу фізики відомо також, що процес термічного випаровування (молекула назавжди залишає поверхню речовини) йде невпинно для будь-якої речовини і за будь-якої, відмінної від абсолютного нуля температури. Крім того випаровування значно збільшується при зростанні температури. Це дуже важливий чинник, якщо врахувати, що середня температура в приміщеннях 22C˚, тобто аж на 300C˚ вище за абсолютний нуль. Тож виходить, що кожний квадратний сантиметр стіни, пофарбованої синтетичною фарбою, невпинно «посилає» до нас маленьких, але дуже злісних бандитів, широко відомих як канцерогени. Чи виконають ці маленькі вбивці свою згубну місію, визначається лише ймовірністю. Якщо згадати про повний метраж стін наших квартир та офісів – десятки тисяч квадратних сантиметрів – стає зрозуміло наскільки небезпечною може бути ця гра в рулетку. *Нітробензол: всмоктується через шкіру, потужно впливає на центральну нервову систему, порушує обмін речовин, спричиняє захворювання печінки, окислює гемоглобін у метагемоглобін *Бензол: промислова отрута, яка окислюється до фенолів и поліфенолів. А феноли – це токсична речовина, яка випаровується за кімнатної температури й проникає до організму людини через слизові поверхні, дихальні шляхи і шкіру, може стати причиною запаморочення, головного болю, занепаду сил, зниження імунітету, алергії; *Ксилол спричиняє шкірні захворювання; *Толуол стає причиною захворювання очей і вражає центральну нервову систему. Помешкання чи газова камера? І це, далеко не повний перелік «приємних» сюрпризів від лакофарбових матеріалів. Щоправда, інтенсивні випаровування, звичайно ж, спостерігаються одразу ж після процесу фарбування, але з часом вони не припиняються зовсім, просто стають слабшими, але, не менш токсичними. Тож і не дивно, що наша кімната, офісне приміщення, дитяча кімната в садочку, шкільний клас, де 90% поверхонь вкриті лакофарбовими матеріалами, більше схожі на газову камеру, аніж на помешкання. «За все, що трапляється в школі чи дитячому садку, несе відповідальність керівник» – міністр МОЗ України Саме так відповів Олександр Квіташвілі, керівник міністерства охорони здоров’я України, який цими днями відвідав з робочим візитом Чернівецьку область, на запитання автора цих рядків про те, що відміна перевірок, і зокрема харчоблоків, у школах, дитячих садках, таборах відпочинку загрожує безпеці дітей. Головний медик країни наголосив, що колишні перевірки зводилися до збагачення контролерів-перевіряльників і результатів від них було мало. Тому нинішня система, коли повну відповідальність за все перебирає на себе керівник, значно дієвіша. Та нині у цьому, погодьтеся, є великі сумніви. І ситуація в Давидівці – тому підтвердження. Відповідальність може теж перетворитися на пошуки крайнього. Як робляться ремонти в школі, ми всі добре знаємо: батьківський комітет класу збирає гроші, серед батьків шукають спеціаліста, який зробив би його, або винаймають когось. Будівельно-оздоблювальні матеріали купуються, виходячи із зібраної суми. Оскільки у Давидівці діти олігархів не вчаться, то й гроші там невеликі. Можемо розглянути й інший варіант. Школа виділила кошти на ремонт. Матеріали замовив завгосп або ж їх купували виконавці. Зрозуміло, що придбавалися найдешевші, бо відсутність грошей – це головне гасло усієї нашої влади, як від сільської до Верховної (маю на увазі ради), так і від райдержадміністрацій до найвищих київських кабінетів. І, скажіть тепер, хто в цій ситуації винен? Хто в нашій державі несе відповідальність за неякісні товари і такі ж харчі? Жодна упаковка синтетичної фарби не містить її повідомлення про її склад. Дослідження ж науковців показують, що всередині нашого житла після ремонту може бути понад 1500 шкідливих хімічних сполук у значних концентраціях, що веде до розвитку алергічних, простудних, онкологічних і шкірних захворювань. Отже, проблема є, а де вихід? Екологічні фарби? Вони дорожчі, а часто й не такі зручні, як синтетичні, бо висихають біль тривалий час. Тому добровільно їх обирають тільки дуже свідомі та дуже грамотні люди, які розуміються на побічних ризиках і небезпеках. Рисунок11 Варто знати: існують екологічно безпечні фарби Чернівецький хімічний завод – відома фірма на українському ринку лакофарбових товарів, якій уже понад півстоліття. Це підприємство виготовляє та пропонує споживачам понад 100 видів продукції. Однак не тільки в цьому його заслуга. «Екологічно безпечні та водорозчинні матеріали – окремий напрямок виробництва лакофарбових матеріалів і матеріалів спеціального призначення, – наголошує Олег КОЗАК, заступник генерального директора. – Серед них можна виділити такі: фарби акрилові, інтер’єрні та фасадні, екологічно безпечний теплоносій «ТЕРМОПЛЮС-ЕКО», водорозчинна акрилатна шпаклівка для дерева, водно-дисперсійна пластизольна мастика, водний перетворювач іржі «ЕКОЗАХИСТ» тощо. Завод виготовляє також лакофарбові матеріали з так званими «м’якими» розчинниками, які при дотриманні інструкцій з використання, правил техніки безпеки та пожежної безпеки не мають негативних наслідків для життя та здоров’я людини. До них належить емаль ПФ-115 різних кольорів, лаки паркетні та для дерева – пентафталеві, поліуретанові, уретанові тощо. Вся продукція заводу проходить експертизу в Міністерстві охорони здоров’я України, крім того, на кожний вид продукції отримується висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи». Людмила ЧЕРЕДАРИК, «Версії» Дата: 12/11/2015 Останні зміни: 17:14 Шукати: Лариса ХОМИЧ Наступна стаття → Чоловіків побили, одного прооперували а складу злочину правоохоронці не бачать RedTram News Порошенко привідкрив завісу сьомої хвилі мобілізації Кмітливим українським пенсіонерам уріжуть виплати Чому Злата Огнєвіч залишила Ляшка? Тернопільчанка 30 років не випускала свою доньку з дому Фоторепортаж • Машина з черговою допомогою від ГФ «Козацька варта» поїхала 9 жовтня на схід… 2015-10-09, 23:20 • «La Vita Nuova» – Нове життя – від Дарії Сєдової… 2015-09-16, 17:19 • МАШИНА З ЧЕРГОВОЮ ДОПОМОГОЮ БІЙЦЯМ ПОЇХАЛА НА СХІД… 2015-08-23, 18:47 • Концерт французького органіста Жана-Марі Леруа 2015-08-15, 07:57 • СВЯТО МАКОВІЯ АБО МЕДОВО-МАКОВИЙ СПАC 2015-08-14, 11:55 Автори: Людмила ЧЕРЕДАРИК Ігор БУРКУТ Маріанна АНТОНЮК Руслан КОЗЛОВ Галина ЄРЕМІЦА Тетяна СПОРИНІНА Лєра ЯСНИЦЬКА Тетяна Дугаева Лідія КИРИЛЮК Любов НЕЧИПОРУК Лариса Хомич PDF оригінал газети Чернівці, Чернівецька область — новини в газеті Версії Останні публікації На Email Гриценко: Порошенко ще гірший за Януковича Кмітливим українським пенсіонерам уріжуть виплати Чому Злата Огнєвіч залишила Ляшка? Тернопільчанка 30 років не випускала свою доньку з дому Порошенко привідкрив завісу сьомої хвилі мобілізації Чернівці, Чернівецька область - новини в газеті Версії © 2015 Чернівці, Чернівецька область - новини в газеті Версії. --- Ви можете позначити як таку, що сподобалася 91 Чернівці Павла ЧЕБОТОВА: найдовша зупинка у довгих мандрах містами та оркестрами; Україна; кохана дружина; особливе ставлення до музикантів і унікальна публіка читати далі → Яндекс.Метрика Rated by MyTOP 101 queries. 0,395 seconds. Разное
Источник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html#disqus_thread
Не пройшло й півтора місяці, як санепідемслужба краю повідомила про довгоочікувану новину громадськості. І, як завше, з’ясувати це спромоглися у Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи на чолі з доктором медичних наук, завкафедрою БДМУ, професором Віктором Бачинським. Источник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html#disqus_thread
Не пройшло й півтора місяці, як санепідемслужба краю повідомила про довгоочікувану новину громадськості. І, як завше, з’ясувати це спромоглися у Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи на чолі з доктором медичних наук, завкафедрою БДМУ, професором Віктором Бачинським.
Источник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html#disqus_thread
Не пройшло й півтора місяці, як санепідемслужба краю повідомила про довгоочікувану новину громадськості. І, як завше, з’ясувати це спромоглися у Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи на чолі з доктором медичних наук, завкафедрою БДМУ, професором Віктором Бачинським. Нагадаємо, що отруєння в Давидівцях сталося ще у вересні, тож затягування зі встановленням його причин спричиняло чимале збурення серед батьків потерпілих: вони навіть влаштували акції протесту. Та й версії біди оприлюднювалися найрізноманітніші. Наразі з’ясувалося, що найперші розмови та побоювання стосовно шкідливого впливу фарб, – а класи, як відомо, перед початком навчального року пофарбували, – мали підставу. Як повідомив п. Бачинський, офіційний висновок про причину отруєння у школі села Давидівка Сторожинецького району вже готовий.
Источник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html#disqus_thread
Не пройшло й півтора місяці, як санепідемслужба краю повідомила про довгоочікувану новину громадськості. І, як завше, з’ясувати це спромоглися у Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи на чолі з доктором медичних наук, завкафедрою БДМУ, професором Віктором Бачинським. Нагадаємо, що отруєння в Давидівцях сталося ще у вересні, тож затягування зі встановленням його причин спричиняло чимале збурення серед батьків потерпілих: вони навіть влаштували акції протесту. Та й версії біди оприлюднювалися найрізноманітніші. Наразі з’ясувалося, що найперші розмови та побоювання стосовно шкідливого впливу фарб, – а класи, як відомо, перед початком навчального року пофарбували, – мали підставу. Як повідомив п. Бачинський, офіційний висновок про причину отруєння у школі села Давидівка Сторожинецького району вже готовийИсточник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html#disqus_thread
Не пройшло й півтора місяці, як санепідемслужба краю повідомила про довгоочікувану новину громадськості. І, як завше, з’ясувати це спромоглися у Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи на чолі з доктором медичних наук, завкафедрою БДМУ, професором Віктором Бачинським. Нагадаємо, що отруєння в Давидівцях сталося ще у вересні, тож затягування зі встановленням його причин спричиняло чимале збурення серед батьків потерпілих: вони навіть влаштували акції протесту. Та й версії біди оприлюднювалися найрізноманітніші. Наразі з’ясувалося, що найперші розмови та побоювання стосовно шкідливого впливу фарб, – а класи, як відомо, перед початком навчального року пофарбували, – мали підставу. Як повідомив п. Бачинський, офіційний висновок про причину отруєння у школі села Давидівка Сторожинецького району вже готовий
Источник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html#disqus_thread
Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарбИсточник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html#disqus_thread
Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарбИсточник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html#disqus_thread
Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарбИсточник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html#disqus_thread
Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарб
Источник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html#disqus_thread
Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарб
Источник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html#disqus_thread
Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарбИсточник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html#disqus_thread
Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарб
Источник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html#disqus_thread
Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарбИсточник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html
Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарбИсточник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html
Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарб 12/11/2015 / Немає коментарів Не пройшло й півтора місяці, як санепідемслужба краю повідомила про довгоочікувану новину громадськості. І, як завше, з’ясувати це спромоглися у Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи на чолі з доктором медичних наук, завкафедрою БДМУ, професором Віктором Бачинським. Нагадаємо, що отруєння в Давидівцях сталося ще у вересні, тож затягування зі встановленням його причин спричиняло чимале збурення серед батьків потерпілих: вони навіть влаштували акції протесту. Та й версії біди оприлюднювалися найрізноманітніші. Наразі з’ясувалося, що найперші розмови та побоювання стосовно шкідливого впливу фарб, – а класи, як відомо, перед початком навчального року пофарбували, – мали підставу. Як повідомив п. Бачинський, офіційний висновок про причину отруєння у школі села Давидівка Сторожинецького району вже готовий. Рисунок10 – Діти і дорослі отруїлися нітробензолом, бензолом, толуолом і ксилолом, які, зазвичай, є компонентами розчинників фарб, – каже головний судмедексперт області. – Саме вони потрапили до середовища школи, а звідки – має з’ясувати слідство. Спеціалісти виявили токсичні речовини – нітробензол, бензол, толуол і ксилол у сечі дітей і дорослих з числа найбільш постраждалих, оскільки у повітрі, воді та інших пробах їх уже не було. – Усі ці речовини є токсичними, вони вражають центральну нервову систему, печінку та інші внутрішні органи, порушуючи обмін речовин і спричиняючи головний біль, нудоту, а ще можуть призводити до судом, – пояснює науковець. – Ці речовини окислюють гемоглобін у метагемоглобін, через що порушується транспортна функція крові, зокрема блокується надходження кисню до тканин. Саме з цієї причини у потерпілих був низький рівень гемоглобіну крові. Фахівці Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи зробили висновок про причину отруєння на підставі ретельних досліджень. Його цілком підтвердили в Інституті екогігієни та токсикології ім. Л. І. Медведя, де провели кілька контрольних досліджень на одному із найбільш потужних в Україні спектрометрів. Гра в рулетку: 90% часу людина проводить у приміщеннях Більшість сучасних оздоблювальних матеріалів, включаючи декоративні штукатурки і фарби для стін, виробляються з нафти. А нафта, як відомо, – матеріал натуральний, що утворився з органічних решток. Та, на жаль, похідні з нафти – синтетичні декоративні штукатурки, фарба для стін, стелі не є такими безпечними. Як пояснюють спеціалісти, молекула нафти дуже стійка і в хімічні реакції вступає неохоче. Тож для отримання з нафти акрилової фарби треба задіяти агресивні реагенти, приміром, озон або хлор. Такі реагенти добре вбудовуються у вуглеводневі кільця, утворюючи дуже шкідливі для здоров’я речовини із непередбачуваними властивостями – канцерогени, тобто ті, що спричиняють рак. Тож синтетичні оздоблювальні матеріали – декоративні штукатурки, фарба для стелі, фарба для стін – містять шкідливі речовини, а саме: свинець, формальдегід, толуол, фенол, ксилол тощо. Зі шкільного курсу фізики відомо також, що процес термічного випаровування (молекула назавжди залишає поверхню речовини) йде невпинно для будь-якої речовини і за будь-якої, відмінної від абсолютного нуля температури. Крім того випаровування значно збільшується при зростанні температури. Це дуже важливий чинник, якщо врахувати, що середня температура в приміщеннях 22C˚, тобто аж на 300C˚ вище за абсолютний нуль. Тож виходить, що кожний квадратний сантиметр стіни, пофарбованої синтетичною фарбою, невпинно «посилає» до нас маленьких, але дуже злісних бандитів, широко відомих як канцерогени. Чи виконають ці маленькі вбивці свою згубну місію, визначається лише ймовірністю. Якщо згадати про повний метраж стін наших квартир та офісів – десятки тисяч квадратних сантиметрів – стає зрозуміло наскільки небезпечною може бути ця гра в рулетку. *Нітробензол: всмоктується через шкіру, потужно впливає на центральну нервову систему, порушує обмін речовин, спричиняє захворювання печінки, окислює гемоглобін у метагемоглобін *Бензол: промислова отрута, яка окислюється до фенолів и поліфенолів. А феноли – це токсична речовина, яка випаровується за кімнатної температури й проникає до організму людини через слизові поверхні, дихальні шляхи і шкіру, може стати причиною запаморочення, головного болю, занепаду сил, зниження імунітету, алергії; *Ксилол спричиняє шкірні захворювання; *Толуол стає причиною захворювання очей і вражає центральну нервову систему. Помешкання чи газова камера? І це, далеко не повний перелік «приємних» сюрпризів від лакофарбових матеріалів. Щоправда, інтенсивні випаровування, звичайно ж, спостерігаються одразу ж після процесу фарбування, але з часом вони не припиняються зовсім, просто стають слабшими, але, не менш токсичними. Тож і не дивно, що наша кімната, офісне приміщення, дитяча кімната в садочку, шкільний клас, де 90% поверхонь вкриті лакофарбовими матеріалами, більше схожі на газову камеру, аніж на помешкання. «За все, що трапляється в школі чи дитячому садку, несе відповідальність керівник» – міністр МОЗ України Саме так відповів Олександр Квіташвілі, керівник міністерства охорони здоров’я України, який цими днями відвідав з робочим візитом Чернівецьку область, на запитання автора цих рядків про те, що відміна перевірок, і зокрема харчоблоків, у школах, дитячих садках, таборах відпочинку загрожує безпеці дітей. Головний медик країни наголосив, що колишні перевірки зводилися до збагачення контролерів-перевіряльників і результатів від них було мало. Тому нинішня система, коли повну відповідальність за все перебирає на себе керівник, значно дієвіша. Та нині у цьому, погодьтеся, є великі сумніви. І ситуація в Давидівці – тому підтвердження. Відповідальність може теж перетворитися на пошуки крайнього. Як робляться ремонти в школі, ми всі добре знаємо: батьківський комітет класу збирає гроші, серед батьків шукають спеціаліста, який зробив би його, або винаймають когось. Будівельно-оздоблювальні матеріали купуються, виходячи із зібраної суми. Оскільки у Давидівці діти олігархів не вчаться, то й гроші там невеликі. Можемо розглянути й інший варіант. Школа виділила кошти на ремонт. Матеріали замовив завгосп або ж їх купували виконавці. Зрозуміло, що придбавалися найдешевші, бо відсутність грошей – це головне гасло усієї нашої влади, як від сільської до Верховної (маю на увазі ради), так і від райдержадміністрацій до найвищих київських кабінетів. І, скажіть тепер, хто в цій ситуації винен? Хто в нашій державі несе відповідальність за неякісні товари і такі ж харчі? Жодна упаковка синтетичної фарби не містить її повідомлення про її склад. Дослідження ж науковців показують, що всередині нашого житла після ремонту може бути понад 1500 шкідливих хімічних сполук у значних концентраціях, що веде до розвитку алергічних, простудних, онкологічних і шкірних захворювань. Отже, проблема є, а де вихід? Екологічні фарби? Вони дорожчі, а часто й не такі зручні, як синтетичні, бо висихають біль тривалий час. Тому добровільно їх обирають тільки дуже свідомі та дуже грамотні люди, які розуміються на побічних ризиках і небезпеках. Рисунок11 Варто знати: існують екологічно безпечні фарби Чернівецький хімічний завод – відома фірма на українському ринку лакофарбових товарів, якій уже понад півстоліття. Це підприємство виготовляє та пропонує споживачам понад 100 видів продукції. Однак не тільки в цьому його заслуга. «Екологічно безпечні та водорозчинні матеріали – окремий напрямок виробництва лакофарбових матеріалів і матеріалів спеціального призначення, – наголошує Олег КОЗАК, заступник генерального директора. – Серед них можна виділити такі: фарби акрилові, інтер’єрні та фасадні, екологічно безпечний теплоносій «ТЕРМОПЛЮС-ЕКО», водорозчинна акрилатна шпаклівка для дерева, водно-дисперсійна пластизольна мастика, водний перетворювач іржі «ЕКОЗАХИСТ» тощо. Завод виготовляє також лакофарбові матеріали з так званими «м’якими» розчинниками, які при дотриманні інструкцій з використання, правил техніки безпеки та пожежної безпеки не мають негативних наслідків для життя та здоров’я людини. До них належить емаль ПФ-115 різних кольорів, лаки паркетні та для дерева – пентафталеві, поліуретанові, уретанові тощо. Вся продукція заводу проходить експертизу в Міністерстві охорони здоров’я України, крім того, на кожний вид продукції отримується висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи». Людмила ЧЕРЕДАРИК, «Версії» Дата: 12/11/2015 Останні зміни: 17:14 Шукати: Лариса ХОМИЧ Наступна стаття → Чоловіків побили, одного прооперували а складу злочину правоохоронці не бачать RedTram News Порошенко привідкрив завісу сьомої хвилі мобілізації Кмітливим українським пенсіонерам уріжуть виплати Чому Злата Огнєвіч залишила Ляшка? Тернопільчанка 30 років не випускала свою доньку з дому Фоторепортаж • Машина з черговою допомогою від ГФ «Козацька варта» поїхала 9 жовтня на схід… 2015-10-09, 23:20 • «La Vita Nuova» – Нове життя – від Дарії Сєдової… 2015-09-16, 17:19 • МАШИНА З ЧЕРГОВОЮ ДОПОМОГОЮ БІЙЦЯМ ПОЇХАЛА НА СХІД… 2015-08-23, 18:47 • Концерт французького органіста Жана-Марі Леруа 2015-08-15, 07:57 • СВЯТО МАКОВІЯ АБО МЕДОВО-МАКОВИЙ СПАC 2015-08-14, 11:55 Автори: Людмила ЧЕРЕДАРИК Ігор БУРКУТ Маріанна АНТОНЮК Руслан КОЗЛОВ Галина ЄРЕМІЦА Тетяна СПОРИНІНА Лєра ЯСНИЦЬКА Тетяна Дугаева Лідія КИРИЛЮК Любов НЕЧИПОРУК Лариса Хомич PDF оригінал газети Чернівці, Чернівецька область — новини в газеті Версії Останні публікації На Email
Источник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.htmlмм
Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарб
Источник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html
Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарбИсточник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html
Діти у Давидівці отруїлися розчинниками фарб
Источник: http://versii.cv.ua/avtori/larisa-homich/diti-u-davidivtsi-otruyilisya-rozchinnikami-farb/36847.html