- Подробиці
-
Переглядів: 8392
Участь викладачів Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» у 95-му щорічному конгресі асоціації судових медиків ФРН (м. Гейдельберг, ФРН).
Протягом 30.08.-04.09.2016 р. делегація викладачів Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» у складі доцента кафедри судової медицини та медичного правознавства Ванчуляка О.Я., асистента кафедри Гараздюк М.С. та доцента кафедри внутрішньої медицини Гараздюка О.І. взяли участь у 95-му щорічному конгресі асоціації судових медиків ФРН, який відбувся у м. Гейдельберг, Федеративна Республіка Німеччина. У конгресі, кількість учасників якого налічувала близько 500, також брали участь делегації із Швейцарії, Австрії, Нідерландів, Японії, Словаччини, Вірменії, Білорусії, Румунії та Росії.
Під час свого перебування на конгресі учасники делегації брали активну участь у роботі секцій та практичних семінарів, відвідали майстер-класи: «3-D моделювання та супровідна документація», «Успішність проведення експертизи: що слід робити, а що - ні», ознайомились з найбільш передовими методами посмертної діагностики різних патологічних станів, що дасть змогу надалі впровадити деякі аспекти у вітчизняну практику. Делегати також мали змогу бути присутніми на спільній нараді представників асоціації судових медиків східної Європи з представниками Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ ФРН для вирішення актуальних питань судової медицини та подальших перспектив розвитку галузі.
Членами делегації було презентовано результати використання лазерних спектрофотополяриметричних методів у судово-медичній практиці та науці з обґрунтуванням їх застосування, на прикладі робіт проф. Бачинського В.Т. «Використання лазерних спектрофотометричних методик у дослідженні динаміки посмертних змін біологічних тканин для вирішення судово-медичних проблемних питань», а також доц. Ванчуляка О.Я. та ас. Гараздюк М.С. «Визначення давності настання смерті методом лазерно-індукованої флуоресценції полікристалічних плівок ліквору». Матеріали доповідей були надруковані у збірнику конгресу, викликали жвавий інтерес та обговорення, особливе зацікавлення викликала можливість застосування представлених методик не тільки у практичній діяльності судово-медичних експертів, але й в інших розділах медицини.
У рамках культурно-просвітньої програми заходу викладачі університету відвідали Інститут судової медицини Гейдельберзького університету, де ознайомилися з методиками практичної роботи судово-медичних експертів та особливостями й умовами викладання студентам. У вільний від засідань час делегатам було запропоновано екскурсію містом, протягом якої вони відчули увесь колорит старовинного містечка.