Скандал у БДМУ: професор, якого не допустили до участі у виборах ректора, заявив про неправомірність дій МОЗ

 

   

Міністерство охорони здоров’я України не допустило до участі у виборах ректора Буковинського державного медичного університету трьох осіб, які подавали відповідні документи.

    Водночас МОЗ допустило до участі у виборах чотирьох кандидатів: професорів Оксану Андрієць, Анатолія Гоженка, Віталія Максим’юка та Віктора Польового.

Детальніше...

 «Тиха війна» : скільки трагічних смертей трапилося на Буковині за минулий рік

 

На Буковині за 2021 рік спостерігається різкий стрибок самогубств.

Про це йдеться у публікації "МБ".

Детальніше...

На Буковині різко збільшилася кількість суїцидів: судмедексперт шокував відповіддю.


   Кількість самогубств на Буковині значно зросла. Тож кореспондентка molbuk.ua з’ясувала у завідувача відділу обласного бюро судово-медичної експертизи Іллі Беженаря, чому так.
Про це йдеться в публікації МБ.

Детальніше...

 Кореспондентка "МБ" побувала в обласному бюро судово-медичної експертизи департаменту охорони здоров’я ОДА та побачила, як працюють судмедексперти

 

   Морг – так більшість із нас називають бюро судово-медичної експертизи. У Чернівцях він знаходиться на вулиці Кишинівській, 2. Для когось це місце страшне, а ще для когось неприємне. Кореспондентка "МБ" побувала в обласному бюро судово-медичної експертизи департаменту охорони здоров’я ОДА та побачила, як працюють судмедексперти.

Детальніше...

Що стоїть за самогубствами на Буковині: експерт дав несподівану відповідь


Від початку 2021 року в Чернівцях правоохоронці зафіксували чотири факти самогубства. Люди віком від 20 до 40 років вистрибували з вікон багатоповерхових будинків.

Кореспондентка molbuk.uaзвернулася до начальника обласного бюро судмедекспертизи, завідувача кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ, доктора медичних наук, професора Віктора БАЧИНСЬКОГО.

– Чим може бути спровоковано те, що молоді люди "випадають" із вікон багатоповерхівок?

Детальніше...

«Лікарі не винні»: назвали причину смерті жінки у пологовому будинку Чернівців


    Причиною смерті 37-річної жінки після гінекологічної операції стала тромбоемболія легеневої артерії. І у смерті жінки не винні лікарі.

    Про це molbuk.ua повідомив начальник обласного бюро судово-медичної експертизи Віктор Бачинський. Судово-медичний експерт пояснив, що утворився тромб, який закупорив судинну систему легень і такого ніхто не міг передбачити.

“Тромб пересувається, перекриває легеневу артерію і смерть настає миттєво. Такого ніхто не може передбачити і таких випадків маємо дуже багато. Просто це резонансний випадок, бо померла 37-річна жінка, яка пішла до лікарні, бо хотіла мати дітей, пішла своїми ногами, а там померла.

У даному випадку це спровокувала операція. Жінці давали...

Детальніше...

У Чернівцях збиралася еліта судової медицини світу


      У липні Чернівці стали місцем проведення Міжнародного конгресу судової медицини. Його приурочили до 75-річчя Чернівецького обласного бюро судмедекспертизи та ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет». У Конгресі взяли участь 188 науковців і практиків судмедекспертизи України та країн близького й далекого зарубіжжя: Молдови, Румунії, Білорусі, Польщі, Болгарії, Словаччини, Німеччини, Швейцарії тощо. Учасниками Конгресу були також представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста (Бразилія та Болівія), який після початку бойових дій на Сході України надає вітчизняній судмедекспертизі значну допомогу з питань ідентифікації масових жертв.

Детальніше...

Першими в Україні судмедексперти області знайшли вихід із пастки «поправок Лозового»

     Це суттєво покращило якість досліджень і зняло психологічну напругу в суспільстві Підписані Президентом, 15 березня 2018 року набрали чинності внесені Верховною Радою зміни до Кримінального процесуального кодексу України (так звані «поправки Лозового»). Відповідно до них, призначення експертиз, у тому числі – судово-медичних, було виведено з юрисдикції правоохоронних органів і покладено на органи місцевого судочинства. Тобто, експертизу тіл померлих відтоді мав призначати вже не слідчий поліції, а лише суддя за його поданням. І хоча автор поправок, народний депутат Андрій Лозовий переконував, буцім у такий спосіб буде нівельовано корупційну складову процесу, аналітики одразу спрогнозували цілу низку негативних наслідків: від затягування винесення ухвал через збільшення у рази звернень до суду до погіршення у зв’язку з обумовленим цим зволіканням якості експертиз (внаслідок чого у виграшу будуть лише злочинці), до переповненості моргів і негативних морально-психологічних наслідків, коли рідні померлого марно оббиватимуть пороги, не маючи змоги його поховати.

Детальніше...