Відділення судово-медичної імунології

 

Адреса: 58018, м.Чернівці, вул.Мусоргського, 9 

Телефон: (0372) 58-11-67

 
Режим роботи відділення :
Робочі дні: понеділок, вівторок, середа, четвер, п'ятниця з 9.00 до 15.00
Вихідні дні : субота, неділя
     
Відділення судово-медичної імунології Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи згідно нормативних документів створено для проведення: "Судово-імунологічних експертних досліджень мікрослідів крові, слини, піхвового епітелію, сперми,  мікрочастин тканин людини, калу на речових доказах, волосся, об'єктів біологічного матеріалу (кров, виділення, волосся, органи та тканини тощо), що походять від людини, в тому числі і сліди на речових доказах, вилучених працівниками правоохоронних органів у випадках злочинів проти життя та здоров'я громадян".  
Відділення СМІ, як складова частина відділу судово-медичної експертизи речових доказів (судово-медичної лабораторії) було створено ще у 1958 році. Першим завідувачем відділення працювала Компанієць Ганна Іванівна. Після неї посаду завідувача займали : Баланчук Лідія Трофимівна, Воєвідко Валентина Юхимівна, Бачинська Людмила Миколаївна. З 1993 року і по теперішній час завідувачем віділення є Леонова Ольга Корніївна.
З моменту створення і до 1992 року відділення розташовувалось на вулиці Щепкіна. В листопадi  1992  р.  вiддiленню, яке на той час ще називалось відділенням судово-медичної біології, було  видiлено  нове примiщення за адресою м. Чернiвцi, вул. Мусоргського, 9 на другому поверсі.
Відділення має 5 приміщень загальною площею 69 м2, одним з яких є 2 кабінети  експертів по 18 м2; лаборантська - площею 18,5 м2 та апаратна кімната, площею 14 м2.
В 2013 році для потреб відділення було придбано 5 сучасних мікроскопів - ; "Микмеда" фірми "Ломо" та мікроскоп японської фірми "Olympus", у відділенні є комп'ютер, лазерний принтер.
В 2013 році в приміщенні відділення було зроблено ремонт. В 2017 році було придбано комп"ютеризовіанене робоче місце в складі системного блоку, ЛЕД-монітора та багатофункціонального пристрою. В 2018 році додатково придбано 2 мікроскопи XSP-137/BULAB.


Завідувач відділу: Леонова Ольга Корніївна , стаж роботи 30 років, вища лікарська категорія,вищий клас судово-медичного експерта

   Завідувач відділення Леонова Ольга Корніївна закінчила Чернівецький державний медичний інститут.  З 1989 року зарахована на посаду лікаря судово-медичного експерта. В 1990 році пройшла чотиримісячну спеціалізацію з судової медицини, курс судово-медичного дослідження речових доказів в Ленінградському ордена Леніна державному інституті удосконалення лікарів ім.С.М.Кірова. Приймала участь в роботі семінару експертів-імунологів України в місті Чернігові в квітні 1990 року на тему "Сучасні методі дослідження речових доказів біологічного походження". В травні 1993 року приймала участь в роботі семінару завідувачів відділень судово-імунологічних лабораторій в м.Львові. В травні-червні 1996 року пройшла предатестаційний цикл "Судова імунологія" в Одеському державному медичному університеті. В грудні 1996 року пройшла атестацію, згідно якої була присвоєна перша кваліфікаційна категорія з фаху "Судово-медична імунологія".
В червні 2000 року пройшла предатестаційний цикл "Судова імунологія" в Одеському державному медичному університеті та в грудні цього ж року пройшла атестацію, згідно якої була присвоєна вища кваліфікаційна категорія з фаху судово-медичної імунології, стаж роботи за спеціальністю 25 років. Має друковані статті судово-медичної літератури, активно займається науковою та учбовою діяльністю в співробітництві з кафедрою судової медицини та медичного правознавства Буковинського державного медичного університету, приймає участь в науково практичних конференціях та семінарах, співпрацює з судово-слідчими органами міста та області.

 У відділенні працює 6 експертів :


Руснак Оксана Анатоліївна - стаж роботи 28 роки, вища лікарська категорія, перший клас судово-медичного експерта


Вакар Людмила Вікторівна - стаж роботи 24 роки, вища лікарська категорія, перший клас судово-медичного експерта

 

Денис Людмила Миколаївна - стаж роботи 16 років, другий клас судово-медичного експерта

 

Романюк Інна Іванівна - стаж роботи 10  років, друга лікарська категорія, третій клас судово-медичного експерта

 

Підгорецька Надія Володимирівна - стаж роботи 11 років, пятий клас судово-медичного експерта

 

Міхєєв Роман Олександрович - стаж роботи 21 роки, перший клас судово-медичного експерта

 

 

та лаборанти :

старший лаборант Герасимчук Ірина Валеріївна -перша категорія

Кіріяк Валентина  Антонівна -перша категорія

Гладенька Диана Миколаєвна

Бегма Надія Іванівна

Габедава Ольга Володимирівна

Гандарі Олена Степанівна - вища категорія

Мельник Алла Сергіївна 


Види експертиз, що проводяться у відділенні:


1. експертиза крові : встановлення наявності, видової та групової належності;
2. експертиза виділень людського організму (зокрема сперми, поту, сечі та слини) : встановлення наявності, видової та групової належності;
3. експертиза волосся : встановлення наявності, регіональногопоходження та схожості;
4. експертиза органів та тканин : встановлення видової та групової належності;
5. експертиза спірного батьківства, спірного материнства та підміни дітей;
Відділення
 також надає консультації та допомагає у проведенні генотипоскопічної експертизи (ДНК-експертиза), зокрема спірного батьківства. 

                                Відділення надає слідуючі платні послуги: 

 Судово-імунологічне дослідження біологічних об’єктів з визначенням групової приналежності крові 

318,30
 Судово-імунологічне дослідження імунологічних об’єктів з визначенням наявності сперми  322,37
 Судово-імунологічне дослідження біологічних об’єктів та слідів біологічного походження з визначенням наявності, видової та групової приналежності   4799,17
 Судово - імунологічне дослідження волосся  1289,29