Відділення судово - медичної цитології

         Історія: наше відділення було створено згідно наказу   № 61 § 1 від 30.08.1985 р.  Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи за підписом Бачинського В.Т.

Першим цитологом була призначена судово-медичной експерт, на той час біолог, - ВЛАДКОВСЬКА Н.І. і 02.04.1991 році була затверджена наказом на посаду завідуючої. Поступово штати відділення розширялись. У 1990 році експертом-цитологом була переведена лікар з 1-ї клінічної лікарні Худобіна Юріївна яка відпрацювала у відділенні один рік, а в 1992 році експертом була призначена Луполенко О.Л.(Семенів О.Л.). У 2006 та 2007 роках колектив поповнився молодими спеціалістами Величко СІ. Та Юрковою Л.В. відповідно. Саме в такому експертному составі працюємо на цей час.     Наши експерти:

     Завідуюча відділенням судово-медичної цитології - ВЛАДКОВСЬКА Наталія Ігорівна.
Закінчіла Чернівецький медичний інститут, відпрацювала по направленню терапевтом на базі Вижницької ЦРЛ Чернівецької області. З 1980 р. по 1985 р. працювала експертом-біологом у біологічному відділенні лабораторії по дослідженню речових доказів ЧОБ СМЕ. З 1985 р. і до цих пір працює у відділенні і з 1991 року  очолює його. В 1996 році отримала вищу кваліфікаційну категорію, яку підтверджує кожні 5 років.

     Експерт СЕМЕНІВ Оксана Леонідівна закінчила Чернівецький Державний Університет ім. Ю.Федьковича біохімічне відділення. Категорії не має. Згідно плану підвищеє свою кваліфікацію на курсах (спеціалізація у 2000 р. м. Харків) та проходить атестацію на відповідність посади, яку займає.

     Експерт ВЕЛИЧКО Сніжана Іванівна закінчила Буковинський Державний Медичний Університет у 2006 році. Пройшла спеціалізацію на базі Одеського Державного Медичного університету та у 2013 році отримала 2-у кваліфікаційну категорію.

     Експерт ЮРКОВА Людмила Валеріївна закінчила Буковинський Державний Медичний Університет у 2007 році. Спеціалізацію пройшла у 2010 році в Одеському державному Медичному Університеті і отримала сертифікат лікаря-спеціаліста.

Лаборанти : Тимчук Н.В.
                   Вівчарюк А.В.
                   Манюк Я.В.

Відділення функціонує з метою надання допомоги судово-слідчим органам у вирішенні тих питань, які потребують наявності спеціальних знань в галузі цитології.

     У відділенні виконуються такі види експертиз:

1. Визначенння статевої приналежності волосся, виділень, крові та інших тканин людини;

2. Виявлення клітин епітелію піхви і встановлення їх групової приналежності;

3. Встановлення на знаряддях травм, а також в піднігтьовому вмісті наявності мікрослідів крові і мікронакладень з визначенням їх видової статевої групової та органо-тканевої приналежності;

4. Встановлення регіонального походження крові;

5. Визначення секрету молочної залози з метою встановлення вагітності і факту колишніх пологів;

6. Визначення естрогенної насиченості організму за результатами кольпоцитологічних досліджень.

                 Відділення судово-медичної цитології надає слідуючі платні послуги:

 Судово-цитологічне дослідження – перша категорія складності (встановлення наявності клітин з ядрами) 

148,73
 Судово-цитологічні дослідження – 2 категорія складності (встановлення наявності крові, виділень, клітин)  749,57
 Судово-цитологічне дослід ження-3 категорії складності (встановлення наявності крові, клітин, визначення їх видової, групової та статевої належності)  712,22 м.Чернівці, вул. Мусоргського, 9, 58018

тел. (03722) 4-12-20